Muğla Merkez Faruk Ünal

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Faruk Ünal

merkez, MUĞLA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Satranç Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Faruk Ünal , MUĞLA MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 15.08.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. MUĞLA ilinde hizmet veren 189 kurs/özel ders verenden 20 . sıradadır. Başta Satranç olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Faruk Ünal , 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
2100 elolu yirmi yıldır aktif satranç oynayan bir oyuncuyum. Son bir yıldır ozel satranç dersleri veriyorum. Öğrencilerimin hepsini çeşitli turnuvalarda başarılar elde ettiler. Özel bir egitim programı ile ders veriyorum. Tek kişi veya iki-üçlü gruplara ders verebilirim.


Satranç Nedir?

Satranç, iki oyuncu arasında satranç tahtası ve taşları ile oynanan bir masa oyunudur. Bu oyun satranç tahtası denilen 8 x 8 ‘lik kare bir alan üzerinde satranç taşları ile oynanır. Toplam 64 karenin yarısı siyah, yarısı beyaz renklerden oluşur. Taraflar beyaz ve siyah renkli taşları alırlar, her oyuncunun bir seferde bir hamle yapmasıyla oyun gelişir. Oyunun başında beyaz ve siyahların 16 taşı bulunur. Bunlar bir Şah, bir vezir, iki kale, iki fil, iki at ve sekiz piyondan oluşur. Oyunun amacı karşı tarafın şahını mat etmektir.

Satranç 6. yüzyılda Hindular tarafından oynanmaya başlanmış, oradan dünyaya yayılmıştır. Dünya çapında turnuvaları düzenlenir ve bir spor dalı olarak kabul edilir.

Verilen Kursların Ayrıntıları
2100 elolu yirmi yıldır aktif satranç oynayan bir oyuncuyum.  Özel bir program dahilinde oyun sonu ve kombinezon ağırlıklı, tek veya iki-üçlü gruplara ders verebilirim.