Niğde Merkez Mustafa Öztürk

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Mustafa Öztürk

merkez, NİĞDE
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Cad Cam Kursu , Autocad Kursu , SolidWorks Kursu , Mastercam Kursu , CNC Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Mustafa Öztürk , NİĞDE MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 25.05.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. NİĞDE ilinde hizmet veren 29 kurs/özel ders verenden 9 . sıradadır. Başta Autocad olmak üzere 5 farklı kurs/özel ders vermektedir. Mustafa Öztürk , 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
18 yıllık bilgi ve tecrübeyle sıfırdan ileri seviyeye kadar istenilen beceri kazandırıyor.

Fotoğraflar

Cad Cam Nedir?

CAD CAM  - Bilgisayar Destekli Tasarım ve Bilgisayar Destekli İmalat anlamına gelen terimlerdir. Tasarım ve Üretimde bir takım fonksiyonları yerine getirmek için dijital bilgisayarların kullanılmasıyla ilgili bir teknolojidir.

Bilgisayar Destekli Tasarım ( CAD ), mühendislik dizaynının ortaya çıkarılması, geliştirilmesi, analizi ve modifikasyonu desteklemek için bilgisayar sistemlerinin kullanılması olarak tanımlanabilir. CAD CAM sistemi, kullanılan bir donanım ( hardware ) yazılım ( software ) ve kullanıcı üçlüsünden oluşur.

CAD CAM donanımı, tipik olarak bir bilgisayarı, bir veya daha fazla grafik gösterimli terminali, klavyeyi, yazıcıyı, çiziciyi ve diğer çevresel donanımı içerir.

CAD CAM yazılımı, sistem üzerinde bilgisayar grafiklerini uygulamak için bilgisayar programlarını ve kullanıcı firmanın mühendislik fonksiyonlarını kolaylaştırmak için şu programların kullanılmasını içerir. Bu uygulamalar;

Bilgisayar Destekli İmalat ( CAM ), bir imalat tesisinin üretim kaynakları arasında oluşturulan bir bilgisayar etkileşim alanı vasıtasıyla tesisin faaliyetlerini ister direkt ister endirekt olarak planlaması, yönetimi ve kontrolü için bilgisayar sistemlerinin kullanımı olarak tanımlanabilir. Tanımdan da anlaşılacağı üzere CAM in uygulamaları iki geniş kategoriye ayrılır:

a- Bilgisayarlı Gözetim ve Kontrol: Bilgisayarların sürecin gözlenmesi veya kontrolü amacıyla imalat sürecine doğrudan doğruya bağlandıkları doğrudan uygulamalarıdır.

b- İmalat Destek Uygulamaları: Bilgisayarla imalat sürecin arasında doğrudan bir etkileşimin olmadığı, bilgisayarın tesis içindeki üretim faaliyetleridir.

Autocad Nedir?

AutoCAD, Amerika Birleşik Devletleri merkezli Autodesk şirketinin 1980'lerin başından beri geliştirdiği bir bilgisayar destekli tasarım (CAD = Computer Aided Design) programıdır. Teknik resim çizmek için kullanılan diğer programlar gibi vektör tabanlıdır.
Verilen Kursların Ayrıntıları
18 yıllık bilgi ve tecrübeyle CAD-CAM konusunda sıfırdan istenilen seviyeye kadar tasarım yapıp, bunu üretime dönüştürebilirsiniz.
18 yıllık bilgi ve tecrübeyle sıfırdan ileri düzey seviyeye kadar istenilen beceri kazandırıyor.
18 yıllık bilgi ve tecrübeyle sıfırdan istenilen seviyeye kadar istediğiniz tasarımı yapabilir, teknik resmini çıkarabilir ve montajını yapabilirsiniz.
18 yıllık bilgi, birikim ve tecrübeyle MasterCAM ile sıfırdan ileri seviyeye kadar istediğiniz tasarımı yapabilir ve üretime dönüştürebilirsiniz.
18 yıllık bilgi ve tecrübeyle CNC torna ve CNC dik işleme merkezi(freze) tezgahlarında basindan ileri seviyeye kadar kullanabilme ve programlama yapabilirsiniz.