Ordu Merkez Çağatay Şaşmaz

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Çağatay Şaşmaz

merkez, ORDU
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Çağatay Şaşmaz, ORDU MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 04.09.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ORDU ilinde hizmet veren 60 kurs/özel ders verenden 11 . sıradadır. Başta Matematik olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Çağatay Şaşmaz, 4 gelen talepten 1 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Lise öğrenimimi Giresun Fen Lisesinde tamamladım.İki üniversite mezunuyum.Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaat Mühendisliği ve Ordu Üniversitesi Matematik Öğretmenliği bölümünü bitirdim.İlköğretim ve Lise öğrencilerine hem okul derslerine yardımcı olmak hem de sınavlara hazırlık amacıyla özel matematik dersi verilir.


Matematik Nedir?

Biçimlerin, sayıların ve niceliklerin yapılarını, özelliklerini, aralarındaki bağıntıları tümden gelimli akıl yürütme yoluyla inceleyen ve aritmetik, geometri, cebir gibi dallara ayrılan bilim dalıdır. Matematik, yeni bilgilerin elde edilmesi, elde edilen bilgilerin açıklanması, denetlenmesi ve sonraki kuşaklara aktarılmasında yer ve zamana bağlı olmayan güvenilir bir araçtır. Eski Yunancada matesis kelimesi matematik kelimesinin köküdür ve ben bilirim anlamına gelmektedir. Daha sonradan sırasıyla bilim, bilgi ve öğrenme gibi anlamlara gelen máthema sözcüğünden türemiştir. Mathematikós öğrenmekten hoşlanan anlamına gelir.
Osmanlı Türkçesinde ise Riyaziye denilmiştir. Matematik sözcüğü Türkçeye Fransızca mathématique sözcüğünden gelmiştir. Matematik insanlık tarihinin en eski bilimlerinden biridir. Çok eskiden matematik, sayıların ve şekillerin ilmi olarak tanımlanırdı. Matematik de diğer bilim dalları gibi geçen zaman içinde büyük bir gelişme gösterdi; artık onu birkaç cümleyle tanımlamak mümkün değil.

Verilen Kursların Ayrıntıları