Bu kursu paylaş
0 Yorum

selim erdem

merkez, ORDU
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Robot Kursu , Dijital Animasyon Kursu , After Effects Kursu , 3D Studio Max Kursu , Grafik Tasarım Kursu , Flash Kursu , Illustrator Kursu , Cinema4D Kursu , 5s Kursu , TS EN ISO 9001:2015 Risk Tabanlı Proses Yönetimi Eğitimi Kursu

Kurs Veren Hakkında Özet Bilgi:
selim erdem, ORDU MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 31.07.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ORDU ilinde hizmet veren 28 kurs verenden 17 . sıradadır. Başta Robot olmak üzere 10 farklı kurs vermektedir. selim erdem, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs Veren Hakkında
Kodlama Nedir?
Kodlama diğer adıyla programlama kelime anlamıyla belirli şartlara ve düzene göre yapılması öngörülen işlemlerin bütünü anlamına gelir. Programlama bilgisayara ya da elektronik devre ve mekanik sistemlerden oluşan düzeneklere bir işlemi yaptırmak için yazılan komutlar dizisinin bütünü veya bir kısmı olarak tanımlanır.

Neden Çocuklara Programlama Öğretmeliyiz?
Bilgisayar alanında çok önemli isimlerin hepsinin ortak özelliği küçük yaşta programlama öğrenmiş olmalarıdır. Teknolojideki gelişmeler sistematik ve alternatif düşünme becerisini geliştiren, olaylar arasındaki bağlantıyı görmeyi sağlayan programlamayı hem eğlenceli hem de öğretici olarak çocuklara öğretebilmek artık mümkün hale gelmiştir. Özet olarak programlama öğrenmek insana ; sistematik düşünme, problem çözebilme, olaylar arasındaki ilişkileri görebilme, yaratıcı düşünebilme gibi yetiler kazandırıyor.

Küçük yaşta programlama öğrenmenin önemini kavrayan programcılar bunu kolayştırmak için çeşitli araçlar ve diller geliştirdiler.Çocukalara programlamayı sevdirecek ve eğlendirecek şekilde hazırlanmış bir çok uygulama mevcut.  Aralarında dünyanın en meşhur programcıları aynı zamanda büyük teknoloji firmalarının kurucularından Sergey Brin, Mark Zuckerberg ve Bill Gates ‘in de bulunduğu bir grup programcı Amerika’da programlama öğrenmenin yagınlaşması için bir proje başlattılar ve Code.org’ u kurdular

LÜTFEN MESAJ İLE İLETİŞİME GEÇİNİZYorumlar