Sakarya Merkez Efe Mert Kılıç

Bu kursu paylaş
0 Yorum

EFE MERT KILIÇ

merkez, SAKARYA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Satranç Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
EFE MERT KILIÇ, SAKARYA MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 27.11.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. SAKARYA ilinde hizmet veren 240 kurs/özel ders verenden 74 . sıradadır. Başta Satranç olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. EFE MERT KILIÇ, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
2317 ELO YA SAHİBİM MİLLİ SATRANÇ SPORCUSUYUM.SÜPER LİGTE OYNAMAKTAYIM.SAYISIZ TÜRKİYE DERECELERİM VAR.BİRİNCİ IM NORMUNU ALDIM.***

Fotoğraflar

Satranç Nedir?

Satranç, iki oyuncu arasında satranç tahtası ve taşları ile oynanan bir masa oyunudur. Bu oyun satranç tahtası denilen 8 x 8 ‘lik kare bir alan üzerinde satranç taşları ile oynanır. Toplam 64 karenin yarısı siyah, yarısı beyaz renklerden oluşur. Taraflar beyaz ve siyah renkli taşları alırlar, her oyuncunun bir seferde bir hamle yapmasıyla oyun gelişir. Oyunun başında beyaz ve siyahların 16 taşı bulunur. Bunlar bir Şah, bir vezir, iki kale, iki fil, iki at ve sekiz piyondan oluşur. Oyunun amacı karşı tarafın şahını mat etmektir.

Satranç 6. yüzyılda Hindular tarafından oynanmaya başlanmış, oradan dünyaya yayılmıştır. Dünya çapında turnuvaları düzenlenir ve bir spor dalı olarak kabul edilir.

Verilen Kursların Ayrıntıları