Sakarya Merkez Stm Coatech Egitim Ve Danismanlık

Bu kursu paylaş
0 Yorum

STM Coatech Egitim ve Danismanlık

merkez, SAKARYA
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: Bağımsız Denetim Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
STM Coatech Egitim ve Danismanlık, SAKARYA MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 28.06.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. SAKARYA ilinde hizmet veren 240 kurs/özel ders verenden 71 . sıradadır. Başta Bağımsız Denetim olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. STM Coatech Egitim ve Danismanlık, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
STM Coatech, Uluslararası Boya inspektörlüğü başta olmak üzere, SSPC (Society of Protective Coatings)Koruyucu kaplamalar sertifikasyon eğitimleri alanında hizmet vermek amacıyla 2013 yılında Seda Ömercikoğlu ve Mohamed Elhamalawi tarafından kurulmuştur. Kurucularımız  SSPC ve Nace lider eğitmenleri olup, Nace CIP level 3, SSPC PCI Level 3, PCS, CCI, C1, C2, C7, C12, Bgas sertifikalarına sahip, kaplama sektöründe deneyimli kimyagerlerdir. SSPC Eğitimlerinin Türkiye Resmi Lisansörlüğü yanında; Romanya, Ukrayna, Rusya, Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Türkmenistan, Irak, Katar, Kuveyt, Umman, Sudan ve Cezayir' in SSPC eğitimleri uluslararası sertifikalandırma lisansörlüğünü yapmaktadır. Kurulduğu yıldan bugüne kadar daima mükemmeli ve ileriyi hedefleyen çalışma anlayışı ile hem yurt içinde hem yurt dışında birçok büyük proje ve sektöründe öncü firmalar için eğitim, danışmalık, şartname yazımı, kalite (ISO 9001 ve SSPC QP ) danışmanlığı hizmetleri vermekle beraber , inspektör temini de sağlamaktadır.Verilen Kursların Ayrıntıları

SSPC PCI Level 1&2
Level 2- Sertifikalı Inspector - Ön şart : Boya kontrol deneyimi gerekmektedir.*
Level: Advanced
Duration: 6 gün, Kurs ve kurs sınavı ve sertifikasyon sınavı dahil
Sertifika Süresi: 4 yıl
Eğitim Dili : Türkçe , kurs metaryaleri türkçe,sınavlar türkçe gerçekleştirilecektir.(İstendiği takdirde eğitim ingilizce de verilebilir)
Kurs Lokasyonu : Sakarya,İstanbul,Ankara,İzmir başta olmak üzere Türkiye'nin ve lisansörü olduğumuz diğer ülkelerde gerçekleşebilir.
Kurs Ücretleri : Lütfen ayrıca sorunuz ** Tarih sıralamasına göre öncelikli kayıt olanlar ve toplu kayıtlarda indirimimiz mevcuttur.


SSPC,11 Şubat 2008 tarihinden geçerli olmak üzere, American Bureau of Shipping (ABS,dünyanın en geniş ikinci büyük ticari gemi sınıflandırma birliği) tarafından SSPC PCI (koruyucu kaplama inspektörlük programı) NACE Coating Inspector level 2’ ve FROSIO inspektörlüğü level 3’e denk olduğunu onaylamıştır.

Lloyds Register IMO MSC215 (82) IACS PR 34 ve SC223 Yetkinlik standartların gereklerine uygun olarak PCI Programını onaylamıştır.

15 Ocak 2011 tarihinden geçerli olmak üzere , RINA (Registro Italiano Navale), 150 yaşındaki Genova, İtalya merkezli gemi sınıflandırma birliği,SSPC PCI programını NACE  level 2 ve FROSIO Level III’e  eşdeğer olduğunu onaylamıştır.
Exxon Mobil, Shell, Chevron, Aramco, Katar Petrol, Adnoc gruplar gibi petrol Şirketleri  SSPC PCI Eğitim ve Kaplama eğitimi ve sertifikasyonunun önemini belirtmelerinden gurur duyuyoruz. Şuanki endüstriyel talebin ihtiyaçlarını PCI Kaplama sertifikası edinen inspektörlerin tercih edildiği çünkü SSPC PCI çok güçlü kaplama denetmen teknikleri ve metotlarını içinde barındırmaktadır.Ayrıca SSPC PCI sertifikalı inspektörlerin  kaplama kalite denetlemesinde saha deneyim seviyesi gerektirmektedir ve bunu karşılamaktadırlar.

SSPC PCI eğitim programı ,Jotun, Hempel, Berger ve PPG gibi tanınmış boya şirketleri teknik personellerini SSPC PCI programı almış kişilerden seçmektedir.

*Deneyim


Work ExperienceTraining Experience

Process A-1

Take the PCI Level 1 course withformal training

2 years or 3,000 hours of coatings inspection experience

PCI Course + 40 hours of approved coatings training

Process A-2

Take the PCI Level 1 course without formal training

3 years or 4,500 hours of coatings inspection experience

n/a

Process B-1

Bypass the PCI Level 1 course with formal training

2 years or 3,000 hours of coatings inspection experience

80 hours of formal training of which 40 hours must be formal coatings inspection training

Process B-2

Bypass the PCI Level 1 course without formal training

4 years or 6,000 hours of coatings inspection experience

n/aProcess A-1

Approved 40 hours of additional training

Process B-1

Approved 40 hours of formal training + 40 hours of coatings inspection training

SSPC C1 or C2 courses
SSPC BCI course
SSPC NBPI course
SSPC CCI course
SSPC Marine Coatings course
Other SSPC or SSPC administered course(s)
BCI + 40 hrs additional training
NBPI + BCI
NBPI + 40 hrs additional training
CCI + 40 hrs additional training
C1 + NBPI
Other SSPC or SSPC administered course(s)
Also acceptable:  Any successfully completed training course / coatings inspection course dealing primarily with industrial or marine protective coatings technology or steel corrosion offered by an IACET certified training organization or an accredited college, university or trade school.  In addition, the student must have passed a written exam and the course must have been taught be an qualified instructor (as determined by SSPC.)


Kurs Konuları

Modül 1: Kaplamalar kullanarak Korozyon Önleme
Modül 2: Kalite Güvence / Kontrol
Modül 3: Yüzey Hazırlama ve Kontrol
Modül 4: Pratik Matematik
Modül 5: Kaplama Uygulama ve Denetim
Modül 6: Endüstriyel Kaplamalar ve Kaplama Sistemleri
Modül 7: Özellikli enspeksiyon Projeleri
Modül 8: Kaplama Hataları ve Önleme  Yöntemleri
Modül 9:  Denetçi Güvenliği
Modül 10: Boya-kaplama şartnameleri
Modül 11: İş  Konferansı öncesi simülasyon; İnceleme Prosedürü Geliştirme
Modül 12: Proje Gözetim simulasyonu
Modül 13: Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO)


Bu kursa katıldıktan sonra aşağıdakileri yapabileceksiniz


*Ortak görevleri, sorumlulukları ve bir endüstriyel kaplama denetçisi olma rolünü tanıyacak

* Bir kaplama projesi üzerinde kaplama üreticisi rolünü tanıyacak

* Bir kaplama denetçisinin yetkilerini açıklayacak


* Kapsamlı belgelerin önemini açıklayacak

* Kalite güvence ve kalite kontrol arasındaki farklılığı ve kalite güvence ve kalite kontrol personelinin ortak  görevleri arasındaki farkları   belirleyecek

* İş öncesi veya imalat öncesi konferansın amacı ve içeriğini doğru tanımlayacak

* Denetim personelinin etik önemini açıklayacak

*Tam ölçekli montaj öncesi kaplama performansını değerlendirmek için kullanılan yöntemleri

 Ve proje üzerinde kaplama denetiminin( ör. termal sprey kaplama , toz boyalar ve duplex kaplama sistemlerinde   istihdam edilen projeleri)açıklayabilecektir.

* Kaplama hataları nasıl engellenebilir bunu açıklayacak

* Potansiyel güvenlik tehlikelerini listeleyebilecek.

* Bir denetim planı / prosedürü hazırlayabilecek

*  Endüstriyel projelerde kaplama denetmenliği yapabilecek

* Şartnamenin gerektirdikleri  ile denetçi sonucunun karşılaştırılmasını yapabilecektir.


Kurs Formatı

Kurs katılımcılara 5 gün boyunca yoğun bir eğitim verir ve  birden fazla atölye çalışması,problem çözme yetisi verilerek katılımcıların  üretim ve proje planlarını baskı olmadan, bir sınıf ortamında öğrenmeleri sağlanmaktadır..Öğrenme ortamı geliştirmek ve takım çalışmasının önemini göstermek amacıyla, atölye çalışmaları ve alıştırmalar küçük takımlar halinde yapılacaktır.
Bu kurs kapsamlı bir yazılı sınav ve pratik  (alet kullanımlı) sınav ile tamamlanmaktadır. % 70 veya daha yüksek temel kurs sınavını (iki bileşen,teorik ve pratik) geçen katılımcılar, sertifikasyon sınavına(level 2)  girmek için ön şartı elde etmiş olacaklardır.  % 80 veya daha yüksek  not alındığında SSPC sertifikalı Level 2 PCI denetçesi olmaya hak kazınılmış olunacaktır.

Kimler KatılmalıBoya-Kaplama proje yöneticileri, kalite yöneticileri, müfettişler(denetmenler), müteahhit denetim personelleri,boya- kaplama şartnameleri yazanlar veya kaplamalar veya ekipman tedarikçileri, kaplama danışmanları ya da çelik koruyucu kaplama sektöründe yer alan teknik servis temsilcileri,boya firmaları tehnik satış temsilcileri veya teknik servis elemanları vb

(PCI kurs üretim kısmındaki çalışanlar içinde yararlı olduğunu lütfen unutulmamalıdır)

Bu kurs üretimde çalışanların daha bilinçli olmasına yardımcı olabilir;
1. Zehirli metaller

2. Şartnameler

3.Boya- Kaplama üretimi ile ilişkili güvenlik tehlikeleri

4.Boya- Kaplama üretiminde çalışanlar tarafından kullanılan kişisel koruyucu ekipman

5. Malzemenin yuzey hazırlık temizliği düzgün bir şekilde nasıl yapılır.

6. Yüzeylerdeki  kirlilikleri arındırmak  için nasıl yöntemler uygulanmalı

7. Yüzey hazırlıkları etkileyen sıcak daldırma galvaniz faktörler

8. Boya-Kaplama nasıl kalınlığı kontrol etmek

9. TSA(Termal spray aluminum) uygulaması  için yüzey hazırlama yöntemleri ve istenilen kumlama profil kriterleri nasıl değerlendirilir.

10. Düzgün yüzey hazırlığının önemi
STM Coatech, Uluslararası Boya inspektörlüğü başta olmak üzere, SSPC (Society of Protective Coatings)Koruyucu kaplamalar sertifikasyon eğitimleri alanında hizmet vermek amacıyla 2013 yılında Seda Ömercikoğlu ve Mohamed Elhamalawi tarafından kurulmuştur. Kurucularımız  SSPC ve Nace lider eğitmenleri olup, Nace CIP level 3, SSPC PCI Level 3, PCS, CCI, C1, C2, C7, C12, Bgas sertifikalarına sahip, kaplama sektöründe deneyimli kimyagerlerdir. SSPC Eğitimlerinin Türkiye Resmi Lisansörlüğü yanında; Romanya, Ukrayna, Rusya, Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Türkmenistan, Irak, Katar, Kuveyt, Umman, Sudan ve Cezayir' in SSPC eğitimleri uluslararası sertifikalandırma lisansörlüğünü yapmaktadır. Kurulduğu yıldan bugüne kadar daima mükemmeli ve ileriyi hedefleyen çalışma anlayışı ile hem yurt içinde hem yurt dışında birçok büyük proje ve sektöründe öncü firmalar için eğitim, danışmalık, şartname yazımı, kalite (ISO 9001 ve SSPC QP ) danışmanlığı hizmetleri vermekle beraber , inspektör temini de sağlamaktadır.