Samsun Merkez Caner Meydan

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Caner  Meydan

merkez, SAMSUN
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Ud Kursu , Piyano Kursu , Nota Kursu , Konservatuar Kursu , Şan Kursu , Bağlama Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Caner Meydan , SAMSUN MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 30.08.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. SAMSUN ilinde hizmet veren 246 kurs/özel ders verenden 14 . sıradadır. Başta Piyano olmak üzere 6 farklı kurs/özel ders vermektedir. Caner Meydan , 7 gelen talepten 6 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARI MÜZİK BÖLÜMÜ MEZUNUYUM. A.Ü EĞİTİM FAKÜLTESİ PEDAGOJİK FORMASYON SERTİFİKAM VAR. 7 YILDIR SAMSUN DEVLET KOROSUNDA (DEVLET OPERA VE BALESİNDE) SANATÇI OLARAK ÇALIŞMAKTAYIM.TRT DE BAZI MÜZİK PROGRAMLARINA SOLİST OLARAK KATILDIM.MÜZİK ÖĞRETMENİYİM SAMSUNDA  ÖZEL EĞİTİM KURUMLARINDA ÇALIŞIYORUM.2011 YILINDAN BERİ PİYANO, BAĞLAMA ,UD , ŞAN (SES EĞİTİMİ) VE MÜZİK BÖLÜMLERİNE , KONSERVATUVARLARA HAZIRLIK KURSLARI VERİYORUM

Fotoğraflar

Ud Nedir?

Saz, bağlama vb. çalgılar gibi inanılmaz güzel bir sesi olan telli Türk müziği çalgısıdır. Şekil olarak iri karınlı, kısa ve kıvrık saplı, kirişli ve mızrapla çalınan bir çalgıdır. Ud sözcüğünün Arapça kökenli olduğu ve El-oud kelimesinden geldiği bilinmekterid. El-oud ise sarısabı ve ödağacı anlamlarına gelmektedir.

Ud hangi elemanlardan meydana gelmektedir?
1- Tekne (gövde)
2- Göğüs (kapak)
3- Sap
4- Burguluk
5- Teller

Ud'un kaç teli vardır ve neyle çalınır?
Udun 6 çift teli vardır ve mızrapla çalınır

Ud'un telleri neden yapılır?
Günümüzde tellerin ince olan 3 çifti misinadan, öteki 3 çifti de çelikten yapılır.

Mızrap neden yapılır?
Mızrap yapımında yaygın şekilde ham madde olarak kullanılan malzeme plastiktir.

Ud'un gövdesi hangi malezemelerden yapılmaktadır?
Ut teknesi; ceviz, maun, erik, kayısı, akça ağaç, kiraz, ithal ağaçlardan magase, vengi, pelesenk gibi birçok ağaçtan yapılmaktadır.

Ud çeşitleri nelerdir?
1- Zenne Ud (Kadın Ud'ları)
2- Erkek Ud'ları

Bilinen Ud sanatçıları kimlerdir?
Şerif Muhittin Targan, Udi Nevres, Fahri kopuz, Mısırlı İbrahim Efendi, Sedat Öztoprak, Cevdet Kozanoğlu, Şerif İçli, Kadri Şençalar, Udi Hırant, Cinuçen Tanrıkorur, Mutlu Torun, Necati Çelik, Samim Karaca, Osman Nuri Özpekel, Coşkun Sabah, Gülçin Yahya, Ergin Kızılay, bayram Coşkuner, Sedat Oytun, Vedat Gençtürk, Mehmet Emin Bitmez, Yurdal Tokcan, Hakan Emre Ziyagil, İbrahim Coşkun bilinen Ud sanatçıları arasında gösterilebilirler.

Piyano Nedir?

Piyano (veya nadir olarak kullanılan İtalyanca ismiyle Pianoforte), tuşlu bir çalgıdır. Piyanoda ses, teller vasıtasıyla elde edilir. Piyanonun tuşlarına basıldığında içindeki tahta çekiç tellere vurarak sesi oluşturur. Tahta çekicin tellere vurmasından dolayı piyano vurmalı müzik aleti sanılır. Piyano klasik ve caz müzikte yaygın olarak kullanılır. Solo performanslar, ansambl, oda müziği, eşlik, bestecilik ve prova için oldukça uygun bir enstrümandır. Piyano taşınabilir bir enstrüman olmamasına ve genelde pahalı olmasına rağmen çok yönlülüğü ve aynı anda birçok yerde bulunma özelliği ile dünyanın en yaygın olarak kullanılan enstrümanlarından biridir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
UD ÖĞRENMEK İSTEYEN HERKESE NOTALI OLARAK UD DERSİ VERİYORUM
PİYANO BAĞLAMA UD ŞAN (SES EĞİTİMİ) DERSLERİ ÖZEL YETENEK SINAVLARINA HAZIRLIK DERSLERİ VERİYORUM..
MÜZİĞİN TEMELİ VE ANAHTARI NOTADIR. ÖĞRENMEK İSTEYEN HERKESİ BEKLERİM
ÖZEL YETENEK SINAVINA HAZIRLANMAK İSTEYEN KONSERVATUVARLARA MÜZİK BÖLÜMLERİNE GÜZEL SANATLAR LİSELERİNE GİRMEK İSTEYEN TÜM ÖĞRENCİLERE İŞİTME HAZIRLIK EĞİTİMİ VERİLİR.
SESİ GÜZEL OLAN YADA SESİ EĞİTİMSİZ OLAN ŞARKI SÖYLEMEK İSTEYEN SEVEN HERKESE SES EĞİTİMİ ŞAN DERSLERİ VERİYORUM
UZUN SAP BAĞLAMA ÖĞRENMEK İSTEYEN HERKESE NOTALI BAĞLAMA DERSİ VERİYORUM.