Samsun Merkez Esra Germioğlu

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Esra Germioğlu

merkez, SAMSUN
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Geometri Kursu , Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Esra Germioğlu, SAMSUN MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 05.07.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. SAMSUN ilinde hizmet veren 291 kurs/özel ders verenden 47 . sıradadır. Başta Matematik olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Esra Germioğlu, 11 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Matematik ve Geometri  ile ilgili her soru için aradığınız cevap bizde.öğrenciliğimden beri özel ders veriyorum. mezun olduktan sonra profesyonel öğrenci koçluğu eğitimi aldım. matematik dersiyle birlikte öğrencilere ve ailelerine sınav sürecinde yapması ve yapmaması gerekenler konusunda destek veriyorum. böylelikle bilinçli öğrenci-veli-öğretmen işbirliğiyle çalışma imkanı sağlayabiliyorum.
Avantajlı ders paketleri için mutlaka arayın, görüşelim.


Geometri Nedir?

Uzayı ve uzayda tasarlanabilen şekilleri ve cisimleri inceleyen matematik dalıdır.

Yunanca bir kelime olan geometri kelime manası olarak yerin ölçülmesi demektir. Geometri çok eski çağlardan beri vardı. Ancak geometri ismi bu bilimin ilk sistematik hale gelmeye başladığı eski Yunanlılarda verilmiş olup aksiyomatik bir ilim haline gelmesine rağmen halen kullanılmaktadır.

Her bilim dalında olduğu gibi geometrinin de üzerine kurulu bulunduğu bir temeli mevcuttur. Bu temel üzerinde kendi ifade birimleri ile meseleleri (problemleri) açıklığa kavuşturmaya çalışır. Bu temeller aksiyom postülat tanım (tarif) teorem ve geometrik yer isimlerini alır. Bunlardan aksiyom ispata ihtiyaç duyulmadan kabul edilen önermelerdir

Matematik Nedir?

Biçimlerin, sayıların ve niceliklerin yapılarını, özelliklerini, aralarındaki bağıntıları tümden gelimli akıl yürütme yoluyla inceleyen ve aritmetik, geometri, cebir gibi dallara ayrılan bilim dalıdır. Matematik, yeni bilgilerin elde edilmesi, elde edilen bilgilerin açıklanması, denetlenmesi ve sonraki kuşaklara aktarılmasında yer ve zamana bağlı olmayan güvenilir bir araçtır. Eski Yunancada matesis kelimesi matematik kelimesinin köküdür ve ben bilirim anlamına gelmektedir. Daha sonradan sırasıyla bilim, bilgi ve öğrenme gibi anlamlara gelen máthema sözcüğünden türemiştir. Mathematikós öğrenmekten hoşlanan anlamına gelir.
Osmanlı Türkçesinde ise Riyaziye denilmiştir. Matematik sözcüğü Türkçeye Fransızca mathématique sözcüğünden gelmiştir. Matematik insanlık tarihinin en eski bilimlerinden biridir. Çok eskiden matematik, sayıların ve şekillerin ilmi olarak tanımlanırdı. Matematik de diğer bilim dalları gibi geçen zaman içinde büyük bir gelişme gösterdi; artık onu birkaç cümleyle tanımlamak mümkün değil.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Geometri öğrenmek için geç kalmayın
Matematik ve Geometri ile ilgili her soru için aradığınız cevap bizde. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.