Bu kursu paylaş
0 Yorum

mehmet korhan

merkez, ŞANLIURFA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Ortaokul Matematik Özel Ders

Kurs Veren Hakkında Özet Bilgi:
mehmet korhan, ŞANLIURFA MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 20.07.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ŞANLIURFA ilinde hizmet veren 42 kurs verenden 18 . sıradadır. Başta Ortaokul Matematik Özel Ders olmak üzere 1 farklı kurs vermektedir. mehmet korhan, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs Veren Hakkında
6 yillik tecrubeye sahibim

Biçimlerin, sayıların ve niceliklerin yapılarını, özelliklerini, aralarındaki bağıntıları tümden gelimli akıl yürütme yoluyla inceleyen ve aritmetik, geometri, cebir gibi dallara ayrılan bilim dalıdır. Matematik, yeni bilgilerin elde edilmesi, elde edilen bilgilerin açıklanması, denetlenmesi ve sonraki kuşaklara aktarılmasında yer ve zamana bağlı olmayan güvenilir bir araçtır. Eski Yunancada matesis kelimesi matematik kelimesinin köküdür ve ben bilirim anlamına gelmektedir. Daha sonradan sırasıyla bilim, bilgi ve öğrenme gibi anlamlara gelen máthema sözcüğünden türemiştir. Mathematikós öğrenmekten hoşlanan anlamına gelir.
Osmanlı Türkçesinde ise Riyaziye denilmiştir. Matematik sözcüğü Türkçeye Fransızca mathématique sözcüğünden gelmiştir. Matematik insanlık tarihinin en eski bilimlerinden biridir. Çok eskiden matematik, sayıların ve şekillerin ilmi olarak tanımlanırdı. Matematik de diğer bilim dalları gibi geçen zaman içinde büyük bir gelişme gösterdi; artık onu birkaç cümleyle tanımlamak mümkün değil.


Verilen Kursların Ayrıntıları

Yorumlar