Sivas Merkez Mehmet Hoca

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Mehmet Hoca

merkez, SİVAS
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Mehmet Hoca, SİVAS MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 15.10.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. SİVAS ilinde hizmet veren 68 kurs/özel ders verenden 27 . sıradadır. Başta Matematik olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Mehmet Hoca, 2 gelen talepten 1 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Üniversite giriş, ALES, yds gibi sınavlarda derece yapmış, Ortaokul ve lise düzeyinde hem bireysel hem kurumsal anlamda birebir çalışma tecrübesi olan Boğaziçi mezunu bir matematik öğretmeniyim.


Matematik Nedir?

Biçimlerin, sayıların ve niceliklerin yapılarını, özelliklerini, aralarındaki bağıntıları tümden gelimli akıl yürütme yoluyla inceleyen ve aritmetik, geometri, cebir gibi dallara ayrılan bilim dalıdır. Matematik, yeni bilgilerin elde edilmesi, elde edilen bilgilerin açıklanması, denetlenmesi ve sonraki kuşaklara aktarılmasında yer ve zamana bağlı olmayan güvenilir bir araçtır. Eski Yunancada matesis kelimesi matematik kelimesinin köküdür ve ben bilirim anlamına gelmektedir. Daha sonradan sırasıyla bilim, bilgi ve öğrenme gibi anlamlara gelen máthema sözcüğünden türemiştir. Mathematikós öğrenmekten hoşlanan anlamına gelir.
Osmanlı Türkçesinde ise Riyaziye denilmiştir. Matematik sözcüğü Türkçeye Fransızca mathématique sözcüğünden gelmiştir. Matematik insanlık tarihinin en eski bilimlerinden biridir. Çok eskiden matematik, sayıların ve şekillerin ilmi olarak tanımlanırdı. Matematik de diğer bilim dalları gibi geçen zaman içinde büyük bir gelişme gösterdi; artık onu birkaç cümleyle tanımlamak mümkün değil.

Verilen Kursların Ayrıntıları