Tekirdağ Merkez İlkhan Abaşhatun

Bu kursu paylaş
0 Yorum

İlkhan Abaşhatun

merkez, TEKİRDAĞ
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Satranç Kursu , Felsefe Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
İlkhan Abaşhatun, TEKİRDAĞ MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 12.09.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. TEKİRDAĞ ilinde hizmet veren 98 kurs/özel ders verenden 34 . sıradadır. Başta Satranç olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. İlkhan Abaşhatun, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
11 yaşından beri satranç oynamaktayım. 1. kademe satranç antrenörüyüm. Ayrıca 8 yıldır MEB'de kardolu felsefe öğretmeniyim ve evliyim. Hem öğrenci evinde hem de kendi evimde her düzeye uygun satranç dersi verebilirim.

Fotoğraflar

Verilen Kursların Ayrıntıları
Eğitim öğretimin amacı çocuklarımızı yaşamda başarılı olmalarını sağlamaktır. Yaşamda da satranç oyununda da esas olan mücadeledir. Satranç bir mücadele yönetimidir. Yönetim becerisidir. Yönetim sanatıdır. Hatta bazen bir kriz yönetimidir. Satranç bizlere oyunda olduğu gibi yaşamda da kısa ve uzun vadeli hedeflerin olması gerektiğini, amacı olmayan oyununda yaşamın da bir şey ifade etmeyeceğini anlatır. Hedefe ulaşmak için bir plan yapılması bu plan doğrultusunda eldeki olanakların en akılcı, en ekonomik kullanımını öğretir. Hedefe ulaşan yolda, gelebilecek tüm olumsuzluklara karşın tedbirli olmayı, ayrıntılar hesaplansa bile yapılan tüm hamlelerin asıl amaca hizmet etmesi gerektiğini ortaya koyar. Bu sebeple çocuklarımız için satrancın önemi saymakla bitmez. Çocuklarınızın satrançta başarılı olmasını istiyorsanız doğru profildesiniz. 8 yıldır Milli Eğitimde kadrolu öğretmenim ve satranç öğretiminde de kendimi kanıtlamış birisiyim. Bu bağlamda çocuklarınıza satracı hem sevdirip hemde öğretebilirim.

Yorumlar