Trabzon Merkez Mehmet Akbulut

Bu kursu paylaş
0 Yorum

MEHMET AKBULUT

merkez, TRABZON
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: KPSS Kursu , ALES Kursu , ÖABT Kursu , KPSS-B Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
MEHMET AKBULUT, TRABZON MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 25.01.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. TRABZON ilinde hizmet veren 125 kurs/özel ders verenden 45 . sıradadır. Başta ALES olmak üzere 4 farklı kurs/özel ders vermektedir. MEHMET AKBULUT, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
KPSS-P3   PUANIM 86
KPSS-P10 PUANIM 86

Kültür ve Sosyal İşler müdürlüğünde 657 kadrolu olarak çalışmaktayım. Çevremdeki insanlara yararlı olmak amacıyla ortalamanın altında bir ücretle p3 alanıyla ilgili tüm derslerden özel ders verebilecek kabiliyetteyim. Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik mezunuyum. Farklı çalışma tecrübelerim oldu. Bilgilerimi paylaşmak benim için gurur verici olacaktır..

Fotoğraflar

KPSS Nedir?

KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı), kamu kurumlarında görev alacak personeli belirlemek amacıyla yapılan bir dizi sınavın genel adıdır.

ALES Nedir?

ALES (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı), lisansüstü (yüksek lisans) eğitime başvuracak kişilerin ve akademik personel kadrolarına (araştırma görevlisi, öğretim görevlisi, okutman, uzman çevirici gibi) atanmak isteyen adayların girmesi gereken bir sınavdır.

ALES'E KİMLER GİREBİLİR?

Bir lisans programında eğitim gören, bir lisans programından mezun olmuş herkes Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı’na girebilir. Denklik belgesine sahip olmak şartıyla, yurt dışında lisans eğitimi görmüş kişiler de sınava başvurabilirler. ALES için bir sınırlama söz konusu olmayıp adaylar dilediği kadar sınava girebilir. Bir yere başvuru yapıldığında adayların geçerlilik süresi bulunan en yüksek ALES puanı kullanılır.

ALES  İÇERİĞİ NASILDIR?

ALES’te toplamda 160 soru sorulmaktadır. Bunlar 40 sayısal 1, 40 sayısal 2, 40 sözel 1 ve 40 sözel 2 şeklindedir.  Bu sorulardan adaylar alanlarına göre 120 tanesini seçip çözmek zorundadırlar. Sayısal ve eşit ağırlık alanından olanlar sayısal 1, sayısal 2 ve sözel 1 kısımlarını çözmek zorundadırlar. Sözel alanından olanlar ise sayısal 1, sözel 1 ve sözel 2 testlerini çözmek zorundadırlar. Sınav süresi ise 180 dakikadır.

ALES sınavında sorulan soruların tamamı yeterli zaman verildiğinde pek çok adayın doğru cevaplayacağı sorulardır. Fakat sınav süresi çoğu aday için yeterli gelmemektedir.Buradan anlaşılacağı gibi ALES için iyi bir hazırlık gereklidir.

ALES SONUCU NE KADAR SÜRE İLE GEÇERLİDİR?

ALES sınavı yapıldığı tarihten itibaren 3 yıl süre ile kullanılabilir. Eğer adayın süresi dolmamış birden fazla ALES puanı varsa aday bu puanlardan istediğini kullanabilir. Son girilen sınavın puanı geçerli olur gibi bir kural yoktur.Verilen Kursların Ayrıntıları