Yalova Çınarcık Nihan Ermutlu

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Nihan  Ermutlu

çinarcik, YALOVA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: TYT Kursu , YKS Kursu , TYT Matematik Kursu , TYT Türkçe Kursu , TYT Coğrafya Kursu , TYT Tarih Kursu , AYT Kursu , AYT Türk Dili ve Edebiyatı Kursu , AYT Coğrafya Kursu , AYT Tarih Kursu , AYT Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Nihan Ermutlu, YALOVA ÇINARCIK ve civarında hizmet vermekte olup 03.01.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. YALOVA ilinde hizmet veren 42 kurs/özel ders verenden 27 . sıradadır. Başta AYT olmak üzere 11 farklı kurs/özel ders vermektedir. Nihan Ermutlu, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Ayt yks eşit ağırlık dersleri veriyorum.


TYT Nedir?

YGS'nin yerine geçecek ilk oturuma Temel Yeterlilik Testi (TYT) adı veriliyor. Ancak ilk oturumlar arasındaki en büyük fark ise soru sayısı ve adayların sorumlu olduğu bölümlerde ortaya çıkıyor. YGS'de adaylar Türkçe, Matematik, Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri alanlarından sorumlu tutuluyordu. TYT'de ise 40 Türkçe ve 40 Temel Matematik sorusu olacak. YÖK Başkanı Saraç bu sınavın adayların temel yeteneklerini ölçmek amacıyla tasarlandığını belirtti.

YKS Nedir?

Üniversiteye 2018-2019 girişteki sınavın yeni adı Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) olarak belirlendi. Buna göre, adaylar iki ayrı oturuma katılacaklar. Yüksek Öğretim Kurumları Sınavına göre ilk oturumda temel yeterlilik esas alınarak gerçekleştirilecektir.

Sınavlar Haziran ayında bir hafta sonunda 2 oturumda yapılacak, soru sayısı 80 olacaktır. Türkçe ve Matematik sabah oturumunda yapılacak.

Öğleden sonraki ikinci oturumda lise müfredatına dair bilgiler esas alınacak.

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı, haziran ayının bir hafta sonu yapılacak.