Yozgat Merkez Ebru Turğut

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Ebru Turğut

merkez, YOZGAT
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Cam Füzyon Kursu , TYT Tarih Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Ebru Turğut, YOZGAT MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 22.02.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. YOZGAT ilinde hizmet veren 16 kurs/özel ders verenden 3 . sıradadır. Başta TYT Tarih olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Ebru Turğut, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Bozok Üniversitesi Tarih bölümü mezunuyum. Formasyon belgen mevcut. Kendimi geliştirmek, bilgilerimi güncellemek ve öğrencilere faydalı olmak için özel ders vermek istiyorum.


Cam Füzyon Nedir?

"Cam Füzyon", camın yüksek sıcaklıkta kısmen eritilmesiyle, cam parçalarını bir araya getirmek için kullanılan cam sanatı tekniğidir.

TYT Tarih Nedir?

TYT Tarih soruları müfredata uygundur.
Soruların sınıflara göre dağılımı incelendiğinde 9. sınıf konularından 2, 10. sınıf konularından 1, 11. sınıf TC. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinden 2 adet soru geldiği görülmektedir. Öğrencinin yorum gücünü ölçen sorular ön plana çıkarılmıştır. Sorularda harita yorumlama, tarihi anekdotlarla bilgiyi kullanma gücü ve yorum yapma yeteneği ölçülmüştür. Özellikle TC. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersine ait sorular bilgi ağırlıklı gelmiştir. Sorular açık, net ve anlaşılır bir dille yazılmıştır. Sınav bilen ve bilmeyen öğrencileri ayırt etme amacına yöneliktir. Sınavın konu kapsamını bilen ve soru kökünü dikkatli okuyan öğrencilerin yapacağı bir sınavdır.Zorluk derecesi orta düzeydedir.
Verilen Kursların Ayrıntıları