Zonguldak Ereğli Huseyin Krmn

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Huseyin Krmn

ereğlİ, ZONGULDAK
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Arduino Kursu , C# Kursu , C Kursu , C++ Kursu , EPLAN Eğitimi Kursu , PLC Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Huseyin Krmn, ZONGULDAK EREĞLİ ve civarında hizmet vermekte olup 11.10.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ZONGULDAK ilinde hizmet veren 57 kurs/özel ders verenden 13 . sıradadır. Başta EPLAN Eğitimi olmak üzere 6 farklı kurs/özel ders vermektedir. Huseyin Krmn, 2 gelen talepten 2 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Zonguldak bolgesi E-plan egitimi almak isteyen arkadaslara E-Plan kurulum baslangic proje 3d pano egitimlerini verebilirim


Arduino Nedir?

Arduino bir G/Ç kartı ve Processing/Wiring dilinin bir uygulamasını içeren geliştirme ortamından oluşan bir fiziksel programlama platformudur.

Arduino kartlarının donanımında bir adet Atmel AVR mikrodenetleyici (ATmega328, ATmega2560, ATmega32u4 gibi) ve programlama ve diğer devrelere bağlantı için gerekli yan elemanlar bulunur. Her Arduino kartında en azından bir 5 voltluk regüle entegresi ve bir 16MHz kristal osilator (bazılarında seramik rezonatör) vardır. Arduino kartlarında programlama için harici bir programlayıcıya ihtiyaç duyulmaz, çünkü karttaki mikrodenetleyiciye önceden bir bootloader programı yazılıdır.

Genuino, Arduino 'nun kardeş markasıdır. Arduino 'nun eş kurucuları olan Massimo Banzi, David Cuartielles, Tom Igoe, ve David Mellis tarafından kurulmuştur. Birleşik Devletler dışında satılan Arduino ürünleri için kullanılan bir markadır. Genuino Uno, Genuino 101, Genuino Mega 2560, Genuino Zero ve Genuino Micro kartları bulunmaktadır. Bu kartlar ile Arduino versiyonları arasındaki tek fark marka ismindeki farklılıktır. Kartların bileşenleri ve özellikleri her birinin Arduino versiyonu ile aynıdır.

Arduino İle Neler Yapılabilir ?

Arduino kütüphaneleri ile kolaylıkla programlama yapabilirsiniz. Analog ve digital sinyalleri alarak işleyebilirsiniz. Sensörlerden gelen sinyalleri kullanarak, çevresiyele etkileşim içerisinde olan robotlar ve sistemler tasarlayabilirsiniz. Tasarladığınız projeye özgü olarak dış dünyaya hareket, ses, ışık gibi tepkiler oluşturabilirsiniz.

Arduino 'nun farklı ihtiyaçlara çözüm üretebilmek için tasarlanmış çeşitli kartları ve modülleri mevcuttur. Bu kart ve modülleri kullanarak projelerinizi geliştirebilirsiniz.

Arduino Nasıl Kullanılır ?

Arduino tüm bu avantajlı özelliklerine rağmen, tüm projelerinizi sıfır elektronik ve yazılım bilgisi ile çabucak yapabileceğiniz bir araç değildir. Hazır kütüphaneleri ve örnekleri kullanarak belli bir yerden sonra tıkanmamak için Arduino ile birlikte elektronik ve yazılım da öğrenmeniz gerekir.

Arduino kartlarının getirdiği kolaylıkların bir götürüsü olarak Arduino kartlarda Atmega mikrodenetleyicilerin performansını %100 kullanamazsınız.

Arduino ile çalışmaya başlamadan önce Arduino hakkında temel bilgileri edinmeniz faydalı olacaktır. Sonrasında sizin için uygun olan Arduino kartını (Arduino Uno, Arduino Mega 250, Arduino Leonardo... vs) seçip bir adet edinmelisiniz. Tüm Arduino kartları aynı şekilde programlanabilir, ancak farklı kartların farklı özellik ve fonksiyonları olur.

C# Nedir?

C#, yazılım sektörü içerisinde en sık kullanılan iki yazılım dili olan C ve C++ etkileşimi ile türetilmiştir. Ayrıca C#, ortak platformlarda taşınabilir bir (portable language) programlama  dili olan Java ile pek çok açıdan benzerlik taşımaktadır . En büyük özelliği ise .Net Framework platformu için hazırlanmış tamamen nesne yönelimli bir yazılım dilidir. Yani nesneler önceden sınıflar halinde yazılıdır. Programcıya sadece o nesneyi sürüklemek ve sonrasında nesneyi amaca uygun çalıştıracak kod satırlarını yazmak kalır.

Microsoft tarafından geliştirilen C#, C++ ve Visual Basic dillerinde yer alan tutarsızlıkları kaldırmak için geliştirilmiş bir dil olmasına rağmen kısa süre içerisinde nesne yönelimli dillerin içinde en gelişmiş programlama dillerinden biri olmayı başarmıştır.

Ayrıca gelişmiş derleyicisi (debugger) ile hata olasılığını ortadan kaldırmaktadır. Yazılan program çalıştırıldıktan sonra derleyici tarafından algılanan Sınıf (Class) ve söz dizimi (syntax) hataları yazılımcıya ayrı bir ekranda ayrıntısı ile gösterilir ve yazılımcı bu hata penceresinden hataları tespit ederek kolayca düzeltebilir.

Ayrıca pek çok programcı tarafından kullanılan bir dil olmasından ötürü  takıldığımız noktalarda uzman programcılardan yardım almak oldukça kolaydır.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Arduino programlama uygulamali, C# ve arduino kullanarak ethernet haberlesme uygulamali olarak ders verilir.

Ucret ve ders saatleri hakkinda Bilgi aliniz...
Uygulamali olarak verdigim bu dersler icin ders saat ve ucreti icin lutfen iletisime geciniz...
Uygulamali olarak verdigim bu dersler icin ders saat ve ucreti icin lutfen iletisime geciniz...
Uygulamali olarak verdigim bu dersler icin ders saat ve ucreti icin lutfen iletisime geciniz...
Uygulamali PLC
Operator PLC programlama
Scada Programlama uygulamali olarak egitim verilmektedir. Ders saat ve ucretleri hakkinda lutfen bilgi aliniz.
Uygulamali PLC
Operator PLC programlama
Scada Programlama uygulamali olarak egitim verilmektedir. Ders saat ve ucretleri hakkinda lutfen bilgi aliniz.
3 eksen uygulamali ders.