Tarih Nedir?

Tarih, geçmişteki insanın yaptıklarını, neden ve sonuç ilişkisi dahilinde, yer ve zaman göstererek, belgeler ışığında objektif olarak incelediği için bir bilim kabul edilir.
Tarihe detaylı olarak baktığımızda;
Tarih geçmişteki olaylara ait bilgilerin keşfi, toplanması, bir araya getirilmesi ve sunulması bilimidir. Tarihi bilgi, geçmişteki olaylara ilişkin tüm bilgilerin, olayların vuku bulduğu dönemin şartları göz önüne alınarak, mümkün olduğunca nesnel bir şekilde sunulması ile oluşur. Tarih, yaşanan olayların bir daha yaşanabilmesi gibi bir olasılık olmadığından diğer bilimler gibi deney ve gözleme dayanamaz.
Tarih kelimesinin Batı dillerindeki tüm karşılıkları Grekçe istoria, istorien sözcüğünden gelmektedir. (Latince: Historia, İtalyanca: Storia, Fransızca: Histoire, İngilizce: History, Almanca: Historie). İyonya lehçesinde bildirme, haber alma yoluyla bilgi edinmeanlamlarında kullanılan kelime, Attika lehçesinde görerek, tanık olarak bilme anlamlarının yanı sıra çok daha geniş bir anlam içeriğiyle fizik, coğrafya, astronomi, bitki ve hayvan bilgisi ve hatta giderek doğa bilgisini kapsayacak şekilde kullanılmıştır.

Siz de mi Tarih kursu veriyorsunuz?

Her ay yüzlerce kurs arayan, kursbudur.com'da kurs talebinde bulunuyor. Siz de kurs veriyorsanız hemen kurs veren profili oluşturunuz.

Kurs veren profili oluştur
Size, Hizmet Vermeyi Bekleyen Kurslar

Efe Koç

Kurs Yeri MERKEZ, İZMİR

Değerlendirme 0 yorum

Verdiği Kurslar Tarih kursu

Hakkımızda: Her türlü seviyede lise öğrencisine özel ders verilir

Detaylar 

Emine Harmanci

Kurs Yeri AŞKALE, ERZURUM

Değerlendirme 0 yorum

Verdiği Kurslar Tarih kursu

Hakkımızda: diksiyon öğretmeni yim ayrica

Detaylar 

habes solmaz

Kurs Yeri ŞEHİTKAMİL, GAZİANTEP

Değerlendirme 0 yorum

Verdiği Kurslar Tarih kursu

Hakkımızda: Adalet ve maliye bölümleri mezunuyum .

Detaylar 

Ahsen Kahraman

Kurs Yeri MERKEZ (ANADOLU YAKASI), İSTANBUL

Değerlendirme 0 yorum

Verdiği Kurslar Tarih kursu

Hakkımızda: Özel ders verebilirim tarih dersi için.

Detaylar