Mezotrapi Nedir?

Mezoterapi Nedir?
Mezoterapi, homeopatik, farmakolojik doğal bitki ekstrelerinin çoklu mikroenjeksiyon tekniğiyle mezoderme ( cilt orta tabakası) hekim tarafından uygulanmasıdır. Mezoterapi cildin daha estetik bir forma ulaşmasını sağlar. Mezoterapi ile dolaşım hızlandırılır, artmış yağ depoları çözülebilir, vitamin ve minerallerle doku desteği sağlanır. Bu yöntem tüm yaşlarda uygulanabilir. Selülit (portakal kabuğu görünümü); cilt altı bölgede bağ dokusu ile çevrili olan yağ hücrelerinin artarak bağ dokuyu germesi, beslenmesi bozulan bağ dokudaki oluşan değişimler sonucu derinin esnekliğini kaybetmesidir.


Mezoterapinin Yüze Uygulanması.
Esnekliğini kaybetmiş, yıpranmış cilde, vitamin, dolaşım düzenleyici özelliği olan onaylı maddeleri uygulayarak, uygulama yapılan bölgeye destek sağlamak amaçlı işlemlerdir.

Yüz mezoterapisi(ortaderi Tedavisi) hangi aylarda uygulanır?
Yüz mezoterapisi her mevsim uygulanabilir. Bilinenin tam tersine güneşe çıkmadan önce uygulanır. Cildin nem dengesini sağladığı için güneşin zararlı etkilerinden cildi korur.


Yüz Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?
Yüz mezoterapisi uygulamada yetkili hekim tarafından uygulanır. Y üz mezoterapisinde cilt altına ince iğne ile belirli derinliklerde etken madde verilir. Burada teknik çok önemlidir. Uygulamadaki teknik farklılıklar önemli yer tutar. Cildin her tarafına aynı derinlik ve yoğunlukta verilmez. Burada uygulayıcının tecrübesi önemlidir.


Yüz mezoterapisi sonrası ciltte neler olur?
Yüz mezoterapisi işleminden sonra ciltte iğne yerlerinde hafif kızarıklıklar olabilir. İşlemden önce kan inceltici ilaçlar sakıncası yoksa uygulamasının yapılacağı kişinin doktoruna danışılarak 1 hafta süre ile kesilmesi uygun olabilir. Nedeni ise işlem sonrası hafif kanama alanları bunlara bağlı morluklar gözleniyor olmasıdır. Morluklar 1 hafta içerisinde geçer ve ciltte etkisini 48 saat içerisinde görmeye başlarız. Bu işlemde daha parlak ve daha gergin yaşlanma belirtileri azaltılmış bir cilt görüntüsü elde etmek amaçlanır.şifalı bitkiler


Yüz mezoterapisi kaç seans sürer?
Yüz mezoterapisi genellikle 15 günde bir 4 seans yani toplam 2 ayda 4 seans yapılır. Yüz mezoterapisi uygulamasında 2 aydan sonra 1 seans yapılır. Ancak yüz mezoterapisinde 6 ay sonra 1 seans daha etkinliği arttırmak için yapılabilir. Bu uygulamalar genellikle cildi nemlendirir, canlandırır ve anti oksidan etki sağlar. Cildin immun koruması ve uyarılmasını arttırır sonuç olarak yüz mezoterapisi ile cilt daha genç bir görünüm kazanarak daha parlak ve canlı bir görünüm alır. İnce çizgiler ise oldukça silikleşir.


Mezolifting ne demektir?
Biyo stimilasyon demek olup 1980'lerden bu yana kullanılmaktadır. mezolifting kırışıklık uygulaması değildir. mezolifting de sonuç 2 gün içerisinde görülür. Yüz, dekolte, boyunda uygulanır. 30'lu yaşlarda başlanır uygulamaya. Yılda 1-2-3 defa cildin ihtiyacına göre mezolifting yapılır. Ele de mezolifting yapılır. Genç deride 30–40 yaş uygulama ile 40 yaş üzeri farklı maddeler uygulanır. Genç deride sadece vitamin karışımları önerilmekte iken ilerleyen yaşlarda farlı ilaç kombinasyonları yapılmaktadır.

Siz de mi Mezotrapi kursu veriyorsunuz?

Her ay yüzlerce kurs arayan, kursbudur.com'da kurs talebinde bulunuyor. Siz de kurs veriyorsanız hemen kurs veren profili oluşturunuz.

Kurs veren profili oluştur
Size, Hizmet Vermeyi Bekleyen Kurslar
Bu Kategoride Hizmet Vermeyi Bekleyen Diğer Kurslar

ANALİZ EĞİTİM KURUMLARI

Kurs Yeri MERKEZ, ANTALYA

Değerlendirme 0 yorum

Verdiği Kurslar Bil. Muhasebe kursu , Genel Muhasebe kursu , Ön Muhasebe kursu , Masaj kursu , Epilasyon kursu , Kuaförlük kursu , Cilt Bakımı kursu , Makyaj kursu , Manikür Pedikür kursu , Kamera Önü Oyunculuk Eğitimi kursu , Kamera Önü Oyunculuğu kursu , İletişim kursu , Diksiyon kursu , Eğiticinin Eğitimi kursu , Yangın kursu , Aile Danışmanlığı kursu , Donanım kursu , Autocad kursu , Bil. İşletmenliği kursu , 3D Studio Max kursu , Temel Bilgisayar kursu , On Parmak kursu , Bil. Programcılığı kursu , Almanca kursu , İşaret Dili kursu , Rusça kursu , İngilizce kursu , Kürtçe kursu , Türkçe (Yabancılar İçin Türkçe) kursu , Personel Yükseltici Ehliyeti kursu , Elektrik Tesisat kursu , İş Güvenliği kursu , Yangın Eğitici Eğitimi kursu , Giydirme Cephe Eğitimi kursu , Sıvacılık Kursu kursu , Yöneticilik kursu , Çocuk Gelişimi kursu , Adli Kalem kursu , Hosteslik kursu , İnsan Kaynakları kursu , Girişimcilik kursu , Emlakçılık kursu , Kalorifer Ateşçiliği kursu , Pazarlama kursu , Satış kursu , Temizlik Yönetimi kursu , Kaynakçılık kursu , İnşaat Elemanı kursu , Liderlik kursu , Yolcu trafik hizmetleri kursu , Mekanik Tesisat kursu , Hasta Kabul kursu , Hasta Bakımı kursu , Bagaj Taşıyıcı Şefi kursu , Otomotiv Kilitçisi kursu , Yiyecek İçecek İşletmeciliği kursu , Çağrı Merkezi kursu , Elektronik kursu , Kasiyerlik kursu , Sekreterlik kursu , Asansör Montaj ve Bakım kursu , SOĞUTMA VE KLİMA SİSTEMLERİ kursu , Havuz Operatörlüğü kursu , ÖMSS (LİSANS) kursu , Açıköğretim kursu , KPSS kursu , ÖMSS (ORTA ÖĞRETİM) kursu , İş İngilizcesi kursu

Hakkımızda: Çağa ayak uydurmuş, kendisini hizmete adamış anlayışlı ve güler yüzlü personelimizle;


Misyonumuz;

Çağın gereksinimlerine uygun bir hizmet sunarak, yöneticileri, öğretmenleri ve diğer çalışanları değişim ve gelişim sürecine inanmalarını sağlayarak, çalışanları çözümün bir parçası haline getirmek.

Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, Cumhuriyet ilkelerinden ödün vermeyen Devamı...

Detaylar