Enneagram Nedir?

Yapılan bilimsel çalışmalar, kişilerin çocukluk ve gençlik dönemlerinde yaşadıklarının gelecek yaşamlarını oluşturduğunu ve bazı belirgin davranışların çeşitli kişilik özelikleri oluşturduğunu göstermiştir.

Enneagram öğretisi, insanların 9 temel kişilik yapısıyla dünyaya geldiğini söylemektedir. Yani 9 farklı ve aynı zamanda iç içe geçen yaşam amacı özellikleri vardır ve her birimiz bunlardan birine daha ağırlıklı olarak bağlıyız.

Yani çocukluktan sonra oluşturduğumuz kişilik yapıları bizim temel yaşam amacımızın üzerini örten bir kalıp gibi içimizde kendimizi yaşamamızı engellemekte olabilir. Bu kalıpları keşfedip öz varlığınızla buluşabilir ve insanları daha iyi tanıyabilirsiniz.

Enneagram kursunun amacı bu yapıları keşfetmeniz ve yaşamınıza hiç bakmadığınız bir açıdan bakarak farkında olmadığınız kişilik özelliklerinizi keşfetmenizdir. Böylece kendinizi daha derinden inceleyecek ve yaşamınızda yapmak istediğiniz kalıcı değişikliklerin önündeki engelleri kaldırabileceksiniz. Bu sizin ruhunuza açılan kapıdır ve sizi kendi öz varlığınızla buluşturacaktır.
Siz de mi Enneagram Kursu veriyorsunuz?
Her ay binlerce kurs arayan kursbudur.com'da kurs talebinde bulunuyor.
Siz de kurs veriyorsanız hemen kurs/özel ders veren profili oluşturunuz.

    Bu Kategoride Hizmet Vermeyi Bekleyen Diğer Kurslarımız: