Çocuk Yogası Nedir?

Yoga ile çocuklar kendileri ve çevreleri için farkındalık geliştirmeyi, kendilerini incelemeyi ve keşfetmeyi öğrenirler.

Çocuk Yoga Grupları yaş itibariyle 3'e ayrılmaktadır:

4-6 Yaş: Yoga, oyunlar , dans, doğadaki canlıların taklitleri ve masallar ile birlikte yapılmaktadır. ‘Ben’ – ‘öteki’ – ‘biz’ kavramlarının geliştiği ve tanımlandığı bu dönemde Yoga, beden farkındalığının oluşması, paylaşma ve saygı kavramlarının temellenmesi, denge ve koordinasyon yeteneklerinin gelişmesi için çok etkilidir. Aynı zamanda bedenlerinin doğal esnekliğini kaybetmeden korumalarını sağlamaya da yardımcı olur.

7-10 Yaş: Zamanlarının çoğunu elektronik oyunlar ile geçiren / geçirmek isteyen bu yaş grubundaki çocuklar, Yoga sayesinde doğa ile köprü kurar, gerçek dünyanın sınırsızlığını ve renkliliğini öğrenirler. İmajinasyon çalışmaları ile algıları ve hayal güçleri gelişirken duruşlar ve nefes çalışmaları ile daha güçlü, esnek ve sağlıklı büyürler.

11-14 Yaş:. Bedenin hızla değiştiği bu dönemde yapılan Yoga çalışmaları, duruş bozukluklarının düzelmesini, kilo problemleri, cilt sorunları vb. dönemsel olumsuzlukların yaşanmamasını yada hafif atlatılmasını sağlar. Özgüvenleri artar, kendilerini tam ve mutlu hissederek kötü alışkanlıklardan uzak dururlar. Yoga Ergenlik sürecinin daha rahat, aile ile paylaşımda, kendi ile barışık ve pozitif geçmesi için etkin bir aktivitedir.
Siz de mi Çocuk Yogası Kursu veriyorsunuz?
Her ay binlerce kurs arayan kursbudur.com'da kurs talebinde bulunuyor.
Siz de kurs veriyorsanız hemen kurs/özel ders veren profili oluşturunuz.

Size, Hizmet Vermeyi Bekleyen Kurs ve Özel Ders Verenler: