Adana Ceyhan Mesut Arslan

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Mesut Arslan

ceyhan, ADANA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Elektronik Kursu , Elektrik ve Elektroniğin Temelleri Kursu , LGS TEOG Matematik Kursu , Lise Matematik Özel Ders , Ortaokul Matematik Özel Ders , İlkokul Matematik Özel Ders , Matematik Özel Ders , TYT Matematik Kursu , KPSS Matematik Kursu , AYT Matematik Kursu , TYT Kursu , YKS Kursu , YÖS Kursu , Açık Lise Kursu , Akşam Lisesi Kursu , Etüt Kursu , Liseler İçin Arasınıf Etüt Kursu , Temel Lise Kursu , Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Mesut Arslan, ADANA CEYHAN ve civarında hizmet vermekte olup 21.06.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ADANA ilinde hizmet veren 493 kurs/özel ders verenden 56 . sıradadır. Başta Matematik olmak üzere 19 farklı kurs/özel ders vermektedir. Mesut Arslan, 70 gelen talepten 11 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Elektrik elektronik mühendisiyim ... matematik konusunda iyiyimdir... gerek ortaokul , lise,üniversiteye hazırlık olsun matematik öğretimi... bunun yanında matematikle ilgili genel kültür .. fizik konuları açıklanır .. fen derslerindede ilerleme kaydedilir


Elektronik Nedir?

Elektronik dersi şu konuları kapsamaktadır.
Yarı-iletken teknolojisi. Yarı-iletken devre elemanları: diyotlar ve transistörler. BJT ve FET transistör parametreleri, çalışma bölgeleri, küçük işaret modelleri, gerilim ve akım kazançları. Yarı-iletken devrelere sistem yaklaşımı, kaynak ve yük empedanslarının etkileri. İşlemsel yükselteçler. Çok katlı yükselteçler, bağlantı teknikleri ve frekans yanıtı, fark yükselteçleri. Transistörun yüksek frekans modellemesi, geribesleme ve geniş band teknikleri. Analog tümleşik devreler, OPAMPlar, güç yükselteçleri, süzgeçler ve salıngaçlar, düzenli çıktılı güç kaynakları. Yarı-iletken diyot karakteristikleri ve uygulamaları. BJT ve FET transistörler ve kutuplamaları, transistör parametrelerinin ölçümü. Transistörlü yükselteçler, yükselteçlerin frekans yanıtları. İşlemsel yükselteçler ve uygulamaları. FET´li ve MOS´lu kuvvetlendiriciler, Çok katlı kuvvetlendiriciler, İşlemsel kuvvetlendiricilerin lineer ve lineer olmayan uygulamaları, Besleme devreleri, Güç kuvvetlendiricileri.

Elektrik ve Elektroniğin Temelleri Nedir?

Elektrik ve Elektroniğin Temelleri dersi şu konuları içermektedir.
Temel elektriksel kavramlar; akım, gerilim, güç, enerji, iş, elektrik alanı, temel elektrik kanunları; Ohm kanunu, Kirchhoff kanunları. Elektrik/elektronik devre elemanları; direnç, kondansatör, bobin, transistor, diyot, zener diyot, transformatör, sigorta, led. Anolog ve dijital ampermetre, voltmetre, ohmmetre ve osilaskop yapıları, çalışma prensipleri ve kullanımı; akım, gerilim, direnç, dB, frekans, periyot, faz farkı, endüktans, kapasite, güç, beta akım kazancı ölçümü ve yarı iletken elemanların kontrolü. Sinyal üreteçleri; kullanımı, sinüs, kare, üçgen, testere dişi sinyaller, frekans ayarı, genlik ayarı. Elektrik/elektronik devre elemanları testleri; direnç, diyot, kondansatör, led, transistor, bobin, sigorta, zener diyot, transformatör, lamba, kablo, elektrik anahtar testleri. Elektronik devre şeması okuma, seri, paralel, seri paralel ve karışık, direnç, bobin ve kondansatör devreleri, doğrultma devreleri, pasif filtre ve regülatör devre uygulamaları, baskı devre çizimi, alt ve üst görünüş çıkarma, baskı devrenin plakete aktarılması yöntemleri, plaketin delinmesi, havya ve lehim özellikleri, lehim pompası, lehimleme teknikleri.
"
Verilen Kursların Ayrıntıları
Lise deki konular part part olduğu için .. ayrıntılı soru çözümü .. Lise son ise genel bir bakış açısıyla ele alınıp matematik anlatılır.
Matematiğin temelleri ve ilerisi
Renkli ve anlaşılır bir matematik anlatilir
Eğlenceli ve unutulmayacak bir matematik öğrenim keyfi