Adana Merkez Mehmet Kaya

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Mehmet  Kaya

merkez, ADANA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise Geometri Özel Ders

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Mehmet Kaya, ADANA MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 05.06.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ADANA ilinde hizmet veren 387 kurs/özel ders verenden 232 . sıradadır. Başta Lise Geometri Özel Ders olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Mehmet Kaya, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
12 yıl dershane tecrübesi olan öğretmenden Lise Geometri Özel Dersi


Lise Geometri Özel Ders Nedir?

9-10-11. sınıflar ders takviyesi, 12. sınıf ve lise mezunlar için ygs sınavına yönelik geometri özel dersi verilir.

Geometri nedir?
Uzayı ve uzayda tasarlanabilen şekilleri ve cisimleri inceleyen matematik dalıdır. Yunanca bir kelime olan geometri, kelime manası olarak yerin ölçülmesi demektir. Geometri çok eski çağlardan beri vardı. Ancak geometri ismi, bu bilimin ilk sistematik hale gelmeye başladığı eski Yunanlılarda verilmiş olup, aksiyomatik bir ilim haline gelmesine rağmen, halen kullanılmaktadır.

Her bilim dalında olduğu gibi geometrinin de üzerine kurulu bulunduğu bir temeli mevcuttur. Bu temel üzerinde kendi ifade birimleri ile, meseleleri (problemleri) açıklığa kavuşturmaya çalışır. Bu temeller aksiyom, postülat, tanım (tarif), teorem ve geometrik yer isimlerini alır. Bunlardan aksiyom, ispata ihtiyaç duyulmadan, kabul edilen önermelerdir.


Verilen Kursların Ayrıntıları
12 yıl dershane tecrübesi