Adana Merkez Selin Sağlam

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Selin Sağlam

merkez, ADANA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise Matematik Özel Ders , Lise Geometri Özel Ders , Ortaokul Matematik Özel Ders , İlkokul Matematik Özel Ders , Geometri Kursu , Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Selin Sağlam, ADANA MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 26.09.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ADANA ilinde hizmet veren 389 kurs/özel ders verenden 154 . sıradadır. Başta Matematik olmak üzere 6 farklı kurs/özel ders vermektedir. Selin Sağlam, 1 gelen talepten 1 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
7 yıllık öğretmenim. Ilköğretim ve lise grubu öğrencilere her seviyeye uygun hem matematik hem geometri dersi veriyorum... Matematiği gerçekten öğrenmek istiyorum diyen her öğrenci ulaşabilir. Öğrencilerimin matematiğe karşı olan korkularını tek tek yıkabilmek bana güç veriyor.


Lise Matematik Özel Ders Nedir?

Özel ders; öğrencinin bir derste veya konuda sınıf ortamında gerekli başarıyı veya performansı gösterememesi durumunda yapılan bire bir takviye dersleridir.

Günümüz eğitim sisteminde matematik derslerinin önemi katlanarak artmaktadır. Tüm öğrencilerin hayal ettikleri noktalara ulaşmalarındaki en önemli basamak matematik derslerindeki başarılarına bağlı durumdadır.

Sınıf ortamında anlatılması için hazırlanan matematik ders planları sınıf genelindeki tüm öğrencilere uygun olması düşünülerek hazırlanmaktadır. Hâlbuki her bireyin sayısal zekası aynı seviyede olmamakla beraber matematik öğrenme düzeyi de farklılık göstermektedir. Bu dikkate alındığında hazırlanan bir matematik dersi planının bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre gereğinden basit, bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre de  ise ağır geldiği olgusu ortaya çıkmaktadır.

Bazı öğrencilerde matematik özel dersinde alacağı belki basit bir ön bilgi, konunun kolaylıkla öğrenilmesini sağlamaktadır. İşte tam bu noktada öğrencilerin matematik özel dersine ihtiyacı olduğunu vurgulayabiliriz.

Sonuç olarak kısaca özetlersek;

• Her bireyin öğrenme hızı ve seviyesi farklıdır.
• Eğitim sistemimizdeki sınav sistemlerinde matematik derslerinin önemi ve katsayısı git gide artmaktadır.
• Sınıf mevcutlarımız kalabalık durumdadır.
• Öğrenciler kısa zamanda matematik dersine ait birçok kazanıma sahip olmak zorundadırlar.
• Matematik özel dersi sadece kazanımlar konusunda kendisini eksik hisseden öğrenciler için değil, kendisine hız kazandırmak rakiplerine fark atmak isteyen öğrencilerinde başvuracağı bir yoldur.

Bu nedenlerle matematik özel dersi imkânları ölçüsünde her öğrenci için kaçınılmaz bir fırsat oluşturur.

Lise Geometri Özel Ders Nedir?

9-10-11. sınıflar ders takviyesi, 12. sınıf ve lise mezunlar için ygs sınavına yönelik geometri özel dersi verilir.

Geometri nedir?
Uzayı ve uzayda tasarlanabilen şekilleri ve cisimleri inceleyen matematik dalıdır. Yunanca bir kelime olan geometri, kelime manası olarak yerin ölçülmesi demektir. Geometri çok eski çağlardan beri vardı. Ancak geometri ismi, bu bilimin ilk sistematik hale gelmeye başladığı eski Yunanlılarda verilmiş olup, aksiyomatik bir ilim haline gelmesine rağmen, halen kullanılmaktadır.

Her bilim dalında olduğu gibi geometrinin de üzerine kurulu bulunduğu bir temeli mevcuttur. Bu temel üzerinde kendi ifade birimleri ile, meseleleri (problemleri) açıklığa kavuşturmaya çalışır. Bu temeller aksiyom, postülat, tanım (tarif), teorem ve geometrik yer isimlerini alır. Bunlardan aksiyom, ispata ihtiyaç duyulmadan, kabul edilen önermelerdir.

Verilen Kursların Ayrıntıları
Matematik sabır ve zaman gerektirir.Matematiğe karşı önyargılarımı kırıp her şeye yeniden başlamak istiyorum diyorsanız doğru adrestesiniz...
Matematikte temeli oluşturabilmek çok önemli ve bu temel eğer şanslıysanız ilkokulda başlar daha sonra ortaokulda devam eder ortaokul kilit yıldır.
Arada kalmış bir dönemdir.
Geriye dönük eksikliklerin çok kolay toparlanacağı bir yıldır.
7 yıl ortaokul öğrencilerine her seviyeye uygun şekilde Matematik dersleri verdim eglenerek öğrenmek isteyen herkesi bekliyorum...
4.5.6.7.8. Ve 9. 10. 11. 12. Mezun sınıflara birebir ve grup dersleri için Matematik ve Geometri dersleri veriyorum.
Matematik gayret edip emek verecek bir öğrenci ile beraber sabırlı bir öğretmen ister. Ben sabırlı bir öğretmenim gayret edecek emek verecek her öğrencimin yanındayım.