Adana Merkez Tugce Yılmaz

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Tugce Yılmaz

merkez, ADANA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Piyano Özel Ders , Piyano Kursu , Yan Flüt Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Tugce Yılmaz, ADANA MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 15.05.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ADANA ilinde hizmet veren 387 kurs/özel ders verenden 19 . sıradadır. Başta Yan Flüt olmak üzere 3 farklı kurs/özel ders vermektedir. Tugce Yılmaz, 15 gelen talepten 15 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Özel yan flüt ve piyano derslerini 12 yıldır vermekteyim. Adana Özel Başkent okullarında lise bölümünde 10 yıldır müzik öğretmenliği yapmaktayım. Piyano ve flüt dersleri her yaş grubu için geçerli olup , 48 ayı doldurmuş çocuklar ile başlanmaktadır.

Fotoğraflar

Piyano Özel Ders Nedir?

Birebir piyano eğitimi verilir.

Piyano, klavyeli, telli bir araçtır. Hem melodinin, hem de armoninin çalınmasını sağladığı için müzik aletlerinin en zenginlerinden sayılır. Uzun bir gelişme devresinden bugünkü haline ulaşan piyano, Ortaçağ'da org aletine klavye uygulanmasıyla doğmuştur denilebilir. 13. yüzyıldaki «dülsimer» adlı araca da 14. yüzyılda klavye uygulaması ile «klavisiteryum» elde edilmiştir. Daha sonra buna da madeni teller yerleştirildi ve ilkel bir klavsen ortaya çıktı.
Bu alet daha sonra İtalya ve Almanya'da daha da geliştirildi. 1745'ten sonra ilk defa sesi yumuşatan pedal uygulandı. Altı oktavlı ilk piyano ise 1794'te John Broadwood tarafından yapıldı. 1796'da da Erard ilk kuyruklu piyanoyu geliştirdi. Piyanoda tabii sesleri veren tuşlar fildişi kaplıdır. Bunların arasında daha kısa abanoz tuşlar vardır. Telleri çelikten veya pirinçtendir. Piyano gerçek değerini Beethoven'in sonatlarıyla bulmuştur. Liszt, Rubinstein, Paderewski ve Rahmaninof da ona gereken değeri kazandırmışlardır.

Piyano Nedir?

Piyano (veya nadir olarak kullanılan İtalyanca ismiyle Pianoforte), tuşlu bir çalgıdır. Piyanoda ses, teller vasıtasıyla elde edilir. Piyanonun tuşlarına basıldığında içindeki tahta çekiç tellere vurarak sesi oluşturur. Tahta çekicin tellere vurmasından dolayı piyano vurmalı müzik aleti sanılır. Piyano klasik ve caz müzikte yaygın olarak kullanılır. Solo performanslar, ansambl, oda müziği, eşlik, bestecilik ve prova için oldukça uygun bir enstrümandır. Piyano taşınabilir bir enstrüman olmamasına ve genelde pahalı olmasına rağmen çok yönlülüğü ve aynı anda birçok yerde bulunma özelliği ile dünyanın en yaygın olarak kullanılan enstrümanlarından biridir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
ÖZEL DERSLERİM PİYANO İÇİN 48 AYLIK VE ÜZERİ YAŞ GRUBU İÇİN OLUP , FLÜT DERSİ İÇİN ÖĞRENCİ KONTROLÜ , FLÜTE UYGUNLUĞU YAPILDIKTAN SONRA DERS VERMEKTEYİM.
48 AYLIK ÖĞRENCİLERDEN BAŞLAYIP HER YAŞ GRUBUNA BAŞLANGIÇ SEVİYESİ DERS VERMEKTEYİM.
İLK ORTA LİSE VE ÜZERİ SEVİYELERDE BAĞLANGIÇ VE İLERİ SEVİYE YAN FLÜT VE PİYANO DERSİ