Ankara Çankaya Ayça Mutluer

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Ayça Mutluer

çankaya, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Piyano Özel Ders , Piyano Kursu , Armoni Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Ayça Mutluer, ANKARA ÇANKAYA ve civarında hizmet vermekte olup 11.03.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2973 kurs/özel ders verenden 601 . sıradadır. Başta Piyano olmak üzere 3 farklı kurs/özel ders vermektedir. Ayça Mutluer, 51 gelen talepten 3 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
8 yaşında piyano eğitimi ile müzik hayatına adım attı. Ortaokul eğitimini Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık Okulu’nda keman eğitimi ile sürdürme hakkı kazandı. Lise ve lisans eğitimlerini de yüksek şeref listesine girerek Bilkent Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Piyano , armoni , solfej , dikte ve keman eğitimi vermektedir. Şuan Devlet Opera ve Balesi’nde 1. Keman grubunda orkestra sanatçısı olarak çalışmaktadır.


Piyano Özel Ders Nedir?

Birebir piyano eğitimi verilir.

Piyano, klavyeli, telli bir araçtır. Hem melodinin, hem de armoninin çalınmasını sağladığı için müzik aletlerinin en zenginlerinden sayılır. Uzun bir gelişme devresinden bugünkü haline ulaşan piyano, Ortaçağ'da org aletine klavye uygulanmasıyla doğmuştur denilebilir. 13. yüzyıldaki «dülsimer» adlı araca da 14. yüzyılda klavye uygulaması ile «klavisiteryum» elde edilmiştir. Daha sonra buna da madeni teller yerleştirildi ve ilkel bir klavsen ortaya çıktı.
Bu alet daha sonra İtalya ve Almanya'da daha da geliştirildi. 1745'ten sonra ilk defa sesi yumuşatan pedal uygulandı. Altı oktavlı ilk piyano ise 1794'te John Broadwood tarafından yapıldı. 1796'da da Erard ilk kuyruklu piyanoyu geliştirdi. Piyanoda tabii sesleri veren tuşlar fildişi kaplıdır. Bunların arasında daha kısa abanoz tuşlar vardır. Telleri çelikten veya pirinçtendir. Piyano gerçek değerini Beethoven'in sonatlarıyla bulmuştur. Liszt, Rubinstein, Paderewski ve Rahmaninof da ona gereken değeri kazandırmışlardır.

Piyano Nedir?

Piyano (veya nadir olarak kullanılan İtalyanca ismiyle Pianoforte), tuşlu bir çalgıdır. Piyanoda ses, teller vasıtasıyla elde edilir. Piyanonun tuşlarına basıldığında içindeki tahta çekiç tellere vurarak sesi oluşturur. Tahta çekicin tellere vurmasından dolayı piyano vurmalı müzik aleti sanılır. Piyano klasik ve caz müzikte yaygın olarak kullanılır. Solo performanslar, ansambl, oda müziği, eşlik, bestecilik ve prova için oldukça uygun bir enstrümandır. Piyano taşınabilir bir enstrüman olmamasına ve genelde pahalı olmasına rağmen çok yönlülüğü ve aynı anda birçok yerde bulunma özelliği ile dünyanın en yaygın olarak kullanılan enstrümanlarından biridir.
Verilen Kursların Ayrıntıları