Ankara Çankaya Bayram Atbaş

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Bayram Atbaş

çankaya, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Direksiyon Özel Ders , E Sınıfı Ehliyet Kursu , Güvenli Sürüş Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Bayram Atbaş, ANKARA ÇANKAYA ve civarında hizmet vermekte olup 13.03.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2973 kurs/özel ders verenden 451 . sıradadır. Başta Direksiyon Özel Ders olmak üzere 3 farklı kurs/özel ders vermektedir. Bayram Atbaş, 21 gelen talepten 5 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Özel sürücü dersi,. Özel kickboks dersi verilir


Direksiyon Özel Ders Nedir?

Birebir direksiyon eğitimi verilir. Özel direksiyon dersi çok önemli olmasının tek ve çok geçerli bir nedeni vardır, o da insan hayatının değerli olmasıdır. Teorik bilgiler okunur, öğrenilir, ancak hangi konu olursa olsun zaman içinde hafıza, edinilen bu bilgileri yavaş yavaş silmeye başlar. Oysa tatbik ederek yani uygulamalı olarak yapılan çalışmalar asla unutulmamaktadır.

Direksiyon eğitimi de böyledir. Direksiyon dersi sırasında sürücü adayı öğretmen nezaretinde, belli kurallara uyarak, aracı kullanmayı öğrenir ve sık sık farklı pozisyonlarla tekrarlar yaparsa unutması asla mümkün değildir. Direksiyondaki sürücü adayının yanına oturan eğitmen önceleri sakin trafikte ders verirken aday öz güven kazansın diye daha sonra yoğun trafiğe de girmesine izin vermektedir

E Sınıfı Ehliyet Nedir?

Otobüs kullanacaklar için verilir. E sınıfı (ehliyet) Sürücü Belgesi (Otobüs+Kamyon) almak isteyen adaylar; Toplam:60 soruluk Motor Tekniği (20 soru), Trafik ve Çevre Bilgisi (25 soru) ve İlkyardım Bilgisi (15 soru)Dersleri için sınav olmak durumundadırlar. Sınav sonucu en az 100 üzerinden 70 ve üzeri olması zorunludur.Basarili olan adaylar, ilgili sürücü belgesi (ehliyet) için Direksiyon Sınavına girer,basarili olması halinde , ilgili Trafik Şubesinde Sürücü Belgesini (ehliyet) E sınıfı (Ehliyet)Sürücü Belgesi olarak teslim alır.

B sınıfı (ehliyet) Sürücü Belgesine sahip olan adaylar, E sınıfı (Otobüs+Kamyon) Sürücü Belgesi (ehliyet) almak isterlerse 01/Haziran/2013 tarihinden itibaren sadece ilgili araç ile Direksiyon Sınavına girer, başarılı olmaları halinde, ilgili Trafik Şubesine eski Sürücü Belgesini (ehliyet) iade eder, Yeni Sürücü Belgesi (ehliyet) E sınıfı (Ehliyet) Sürücü Belgesi olarak değişir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Profesyonel direksiyon eğitimi dersi verilir,
Profesyonel Direksiyon eğitimi dersi verilir  (E) sınıfı sürücü den
Birinci derecede trafik kuralları bilgisi aracın hız,fren, trafik akışı,fren mesafesi, trafik lambası , kavşağa yaklaşma v.s gibi hayati önem arz eden hesapların yapılması gibi öğretiler