Ankara Çankaya Cahit Avsar

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Cahit Avsar

çankaya, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise Matematik Özel Ders , Lise Geometri Özel Ders , Ortaokul Matematik Özel Ders , İlkokul Matematik Özel Ders , ÖABT Kursu , KPSS-A Kursu , KPSS-B Kursu , Açıköğretim Kursu , KPSS Kursu , ALES Kursu , DGS Kursu , Geometri Kursu , Üniversite Dersleri , Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Cahit Avsar, ANKARA ÇANKAYA ve civarında hizmet vermekte olup 16.09.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2972 kurs/özel ders verenden 318 . sıradadır. Başta Matematik olmak üzere 14 farklı kurs/özel ders vermektedir. Cahit Avsar, 260 gelen talepten 10 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Mezuniyet 1: ODTÜ BİYOLOJİ
Mezuniyet 2: Ankara Üniversitesi MATEMATIK
Öğretmenlik Sertifikası : Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi.
YÜKSEK LİSANS: ANKARA ÜNİVERSİTESİ
Sertifikalar:
Programlama dilleri : C, Basic, Delfi, PHP, Javascript, Pyton, Pic Basic Pro (PIC programlama dili, 16F84 ağırlıklı projeler çalışıldı),

Yabancı Diller: İngilizce (ODTÜ Hazırlık) YDS 78,75
                          Fransızca: temal düzey (FRANSIZ KÜLTÜR, üç kur)Özel ders deneyimi:
2000 yılından bu yana muhtelif kademelerde özel ders verdim. (calculus, lise matematik , ilkokul matematik)

Özel dersin belli bir kalıbı yoktur, tamamen öğrencinin altyapısına göre ders yapılandırılır... Özel ders grup dersinden farklıdır, bireysel özellikler dikkate alınarak ders yapılandırılır.


Lise Matematik Özel Ders Nedir?

Özel ders; öğrencinin bir derste veya konuda sınıf ortamında gerekli başarıyı veya performansı gösterememesi durumunda yapılan bire bir takviye dersleridir.

Günümüz eğitim sisteminde matematik derslerinin önemi katlanarak artmaktadır. Tüm öğrencilerin hayal ettikleri noktalara ulaşmalarındaki en önemli basamak matematik derslerindeki başarılarına bağlı durumdadır.

Sınıf ortamında anlatılması için hazırlanan matematik ders planları sınıf genelindeki tüm öğrencilere uygun olması düşünülerek hazırlanmaktadır. Hâlbuki her bireyin sayısal zekası aynı seviyede olmamakla beraber matematik öğrenme düzeyi de farklılık göstermektedir. Bu dikkate alındığında hazırlanan bir matematik dersi planının bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre gereğinden basit, bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre de  ise ağır geldiği olgusu ortaya çıkmaktadır.

Bazı öğrencilerde matematik özel dersinde alacağı belki basit bir ön bilgi, konunun kolaylıkla öğrenilmesini sağlamaktadır. İşte tam bu noktada öğrencilerin matematik özel dersine ihtiyacı olduğunu vurgulayabiliriz.

Sonuç olarak kısaca özetlersek;

• Her bireyin öğrenme hızı ve seviyesi farklıdır.
• Eğitim sistemimizdeki sınav sistemlerinde matematik derslerinin önemi ve katsayısı git gide artmaktadır.
• Sınıf mevcutlarımız kalabalık durumdadır.
• Öğrenciler kısa zamanda matematik dersine ait birçok kazanıma sahip olmak zorundadırlar.
• Matematik özel dersi sadece kazanımlar konusunda kendisini eksik hisseden öğrenciler için değil, kendisine hız kazandırmak rakiplerine fark atmak isteyen öğrencilerinde başvuracağı bir yoldur.

Bu nedenlerle matematik özel dersi imkânları ölçüsünde her öğrenci için kaçınılmaz bir fırsat oluşturur.

Lise Geometri Özel Ders Nedir?

9-10-11. sınıflar ders takviyesi, 12. sınıf ve lise mezunlar için ygs sınavına yönelik geometri özel dersi verilir.

Geometri nedir?
Uzayı ve uzayda tasarlanabilen şekilleri ve cisimleri inceleyen matematik dalıdır. Yunanca bir kelime olan geometri, kelime manası olarak yerin ölçülmesi demektir. Geometri çok eski çağlardan beri vardı. Ancak geometri ismi, bu bilimin ilk sistematik hale gelmeye başladığı eski Yunanlılarda verilmiş olup, aksiyomatik bir ilim haline gelmesine rağmen, halen kullanılmaktadır.

Her bilim dalında olduğu gibi geometrinin de üzerine kurulu bulunduğu bir temeli mevcuttur. Bu temel üzerinde kendi ifade birimleri ile, meseleleri (problemleri) açıklığa kavuşturmaya çalışır. Bu temeller aksiyom, postülat, tanım (tarif), teorem ve geometrik yer isimlerini alır. Bunlardan aksiyom, ispata ihtiyaç duyulmadan, kabul edilen önermelerdir.

Verilen Kursların Ayrıntıları
ODTÜ, ÇANKAYA , ATILIM, BILKENT, BAŞKENT ÜNİVERSİTELERİ CALCULUS DERSİ VERDİM. üniversitenin genel matematik ya da calculus  adıyla verilen derslerde hazırladığım öğrencller sınıfların ı kolaylıkla  gçeti..