Ankara Çankaya Derya Agapova

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Derya Agapova

çankaya, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: İngilizce Özel Ders , Biyoloji Özel Ders , Fizik Özel Ders , Kimya Özel Ders , Matematik Özel Ders , Keman Kursu , Saksafon Kursu , Rusça Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Derya Agapova, ANKARA ÇANKAYA ve civarında hizmet vermekte olup 07.12.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2803 kurs/özel ders verenden 827 . sıradadır. Başta Kimya Özel Ders olmak üzere 8 farklı kurs/özel ders vermektedir. Derya Agapova, 108 gelen talepten 2 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
2018 yılı İhsan Doğramacı Vakfı Özel Bilkent Lisesi mezunuyum. Liseden ikincilikle mezun oldum. Ortalamam 97 'ydi.
Hacettepe'de Fen Fakültesi Kimya bölümünde okuyorum. Bölüme birincilikle girdim.
İngilizce Bilkent Cope ve TOEFL sınavlarına girdim ve C1 düzeyinde İngilizce konuşabiliyorum.
Ana dilim Rusça'yı Türkçe'yle beraber akıcı olarak konuşabiliyorum.
9 yıl boyunca profesyonel olarak keman çaldım ve son 5 yıldır profesyonel olarak saksafon çalıyorum.
Matematik, Fizik, Biyoloji, Kimya, Türkçe,Rusça olarak birçok özel ders verdim.


İngilizce Özel Ders Nedir?

İngilizce özel ders alırken dikkat edilecek noktalar

Yetkinlik ve Tecrübe
İlk olarak size ders verecek hocanın o konuda yetkin olup olmadığını sorgulayın. Örneğin ilkokul İngilizcesi anlatmak içerik olarak nispeten daha kolayken, TOEFL, IELTS gibi sınavlara ya da üniversitelerin İngilizce yeterlilik sınavlarına öğrenci hazırlamak daha zorlu bir iş. Yani bu açıdan kendisi daha bu tür sınavlara girip yüksek not alamamış kişilere itimat etmemenizi öneririm. Hele de eğer TOEFL ve IELTS için çalışıyorsanız, size ders veren hocanın bu sınavlardan birine girip iyi bir puan aldığından, sınav formatını bildiğinden ve eksiklerinizi giderebileceğinden emin olun.

Mesela bir aile ziyaretinde acı bir manzarayla karşılaşmıştım. Aile üniversite hazırlık sınıfını geçmesi için çocuklarına 5 ay boyunca özel ders aldırır. Derse gelen ve bu sınavı bildiğini belirten lise hocası, aileye garantiler verir, öğrenciyi üniversitenin İngilizce yeterlilik sınavına hazırladığını iddia eder. Aylar geçer ve öğrenci sınava girdiğinde bir de bakar ki sınav kendi çalıştığı konulardan bambaşka ve tamamen hazırlıksız yakalanır.

Uyum, anlayış ve iletişim
İkinci olarak, hocanızla uyumunuza dikkat edin. Özel ders almak çok bireysel bir tecrübe. O sebeple, karar vermeden önce dersi yapacak hocayla bir görüşün, konuşun, gerekirse örnek bir ders yapın. Hocanızla anlaşmanız, birbirinizi anlamanız dersten alacağınız verimi artırır. Dahası hocanızın anlayışlı olması gerekir. Mesela siz derste bir şey bilmediğinizde size küçümser gözlerle bakıyor, nasıl bilmezsin tripleri atıyorsa orada bir sorun vardır. Zaten her şeyi biliyor olsanız, o dersi almazdınız.


Biyoloji Özel Ders Nedir?

Biyoloji canlıların doğma, gelişme, üreme gibi yaşam evrelerini inceleyen bilim dalıdır. Aynı zamanda canlı bilimi olarak da adlandırılabilir. Bu bilim dalı ile ilgilenenlere de biyolog denir. Biyolojinin botanik, tıp ve zooloji gibi birçok eski dalı vardır. 19. yüzyılda bu dalları bünyesinde birleştirerek biyoloji ortaya çıkmış ve bu bilim dalı gelişmiştir. Bu sayede bilim insanları, bütün yaşayan varlıkların, ortak bazı özellikler taşıdıkları konusunda hemfikir olmuşlardır. Şimdi ise Biyoloji, dünya genelinde tüm okullarda öğretilen ana derslerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü 2018 yılı girişliyim ve bölüme birincilikle girdim.
5 yıldır profesyonel olarak saksafon çalıyorum.
Bilkent'te konserler verdim.
Jazz ve Blues yoğunluklu çalıyorum.
İmprovizasyon (Doğaçlama) üzerinde yardımcı oluyorum.