Ankara Çankaya Ebru Aydemir

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Ebru Aydemir

çankaya, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Matematik Özel Ders , Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Ebru Aydemir, ANKARA ÇANKAYA ve civarında hizmet vermekte olup 29.01.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2973 kurs/özel ders verenden 694 . sıradadır. Başta Matematik Özel Ders olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Ebru Aydemir, 11 gelen talepten 2 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Hacettepe üniversitesi matematik bölümü mezunuyum yaklaşık 5 yıldır özel ders veriyorum iki senedir dershanede çalışıyorum öğrenci ile iletişimim kuvvetli öğrenci takibi ve program hazırlama yapıyorum aynı zamanda motivasyon çok önemli bu konuda da her zaman destek oluyorum. Kpss matematik ALES yks okula destek olarak matematik anlatıyorum matematiği birlikte sevip beraber hallediyoruz :)

Fotoğraflar

Matematik Özel Ders Nedir?

Matematik biçimlerin, sayıların ve niceliklerin yapılarını, özelliklerini, aralarındaki ilişkileri tümdengelim yöntemi ve akıl yürütme yoluyla inceleyen ve aritmetik, geometri, cebir gibi alt dalları barındıran bilim alanıdır. Matematik dünya genelinde doğa bilimleri, mühendislik, bilişim ve finans gibi birçok alanın temel aracıdır. Uygulamalı matematik, matematiksel bilgi ve birikimin diğer alanlara uygulanmasıyla alakalıdır. Bu uygulamalar sayesinde istatistik ve oyun teorisi gibi tamamıyla yeni matematik disiplinleri ortaya çıkmıştır. Okullarda, aritmetik ile geometri bir arada Matematik dersinde öğretilmektedir.

LGS TEOG Matematik Konuları:
Çarpanlar ve Katlar
Üslü İfadeler
Kareköklü İfadeler
Veri Analizi
Basit Olayların Olma Olasılığı
Cebirsel İfadeler ve Özdeşlikler
Doğrusal Denklemler
Eşitsizlikler
Üçgenler
Eşlik ve Benzerlik
Dönüşüm Geometrisi
Geometrik Cisimler

YKS Tüm Matematik Konuları:
Sayılar
Sayı Basamakları
Bölme ve Bölünebilme
OBEB-OKEK
Rasyonel Sayılar
Basit Eşitsizlikler
Mutlak Değer
Üslü Sayılar
Köklü Sayılar
Çarpanlara Ayırma
Oran Orantı
Denklem Çözme
Problemler
Kümeler
Fonksiyonlar
Permütasyon
Kombinasyon
Binom
Olasılık
İstatistik
2. Dereceden Denklemler
Karmaşık Sayılar
Parabol
Polinomlar

Matematik Nedir?

Biçimlerin, sayıların ve niceliklerin yapılarını, özelliklerini, aralarındaki bağıntıları tümden gelimli akıl yürütme yoluyla inceleyen ve aritmetik, geometri, cebir gibi dallara ayrılan bilim dalıdır. Matematik, yeni bilgilerin elde edilmesi, elde edilen bilgilerin açıklanması, denetlenmesi ve sonraki kuşaklara aktarılmasında yer ve zamana bağlı olmayan güvenilir bir araçtır. Eski Yunancada matesis kelimesi matematik kelimesinin köküdür ve ben bilirim anlamına gelmektedir. Daha sonradan sırasıyla bilim, bilgi ve öğrenme gibi anlamlara gelen máthema sözcüğünden türemiştir. Mathematikós öğrenmekten hoşlanan anlamına gelir.
Osmanlı Türkçesinde ise Riyaziye denilmiştir. Matematik sözcüğü Türkçeye Fransızca mathématique sözcüğünden gelmiştir. Matematik insanlık tarihinin en eski bilimlerinden biridir. Çok eskiden matematik, sayıların ve şekillerin ilmi olarak tanımlanırdı. Matematik de diğer bilim dalları gibi geçen zaman içinde büyük bir gelişme gösterdi; artık onu birkaç cümleyle tanımlamak mümkün değil.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Lise ortaokul kpss ve ALES gibi ihtiyacınız olan matematik derslerine hakimim birlikte dersi anlayıp soru çözümünü kolaylaştırıp matematiği birlikte sevebiliriz
Lise ortaokul kpss ve ALES gibi ihtiyacınız olan matematik derslerine hakimim birlikte dersi anlayıp soru çözümünü kolaylaştırıp matematiği birlikte sevebiliriz