Ankara Çankaya Nalan Ünsal

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Nalan Ünsal

çankaya, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise Matematik Özel Ders , Matematik Özel Ders , AYT Kursu , TYT Kursu , LGS (TEOG) Kursu , YKS Kursu , Liseler İçin Arasınıf Etüt Kursu , Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Nalan Ünsal, ANKARA ÇANKAYA ve civarında hizmet vermekte olup 28.02.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2685 kurs/özel ders verenden 371 . sıradadır. Başta Matematik Özel Ders olmak üzere 8 farklı kurs/özel ders vermektedir. Nalan Ünsal, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
İlkokul, ortaokul, lise öğrencilerine özel ders. TEOG/ Lise takviye/ TYT/ AYT özel derslerinde tecrübeli öğretmenden özel ders.
Anlaşılmayacak ve güç bir durum haline getirmeyelim bu dersi eğlenceli taraflarından bakalım birde 😉


Lise Matematik Özel Ders Nedir?

Özel ders; öğrencinin bir derste veya konuda sınıf ortamında gerekli başarıyı veya performansı gösterememesi durumunda yapılan bire bir takviye dersleridir.

Günümüz eğitim sisteminde matematik derslerinin önemi katlanarak artmaktadır. Tüm öğrencilerin hayal ettikleri noktalara ulaşmalarındaki en önemli basamak matematik derslerindeki başarılarına bağlı durumdadır.

Sınıf ortamında anlatılması için hazırlanan matematik ders planları sınıf genelindeki tüm öğrencilere uygun olması düşünülerek hazırlanmaktadır. Hâlbuki her bireyin sayısal zekası aynı seviyede olmamakla beraber matematik öğrenme düzeyi de farklılık göstermektedir. Bu dikkate alındığında hazırlanan bir matematik dersi planının bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre gereğinden basit, bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre de  ise ağır geldiği olgusu ortaya çıkmaktadır.

Bazı öğrencilerde matematik özel dersinde alacağı belki basit bir ön bilgi, konunun kolaylıkla öğrenilmesini sağlamaktadır. İşte tam bu noktada öğrencilerin matematik özel dersine ihtiyacı olduğunu vurgulayabiliriz.

Sonuç olarak kısaca özetlersek;

• Her bireyin öğrenme hızı ve seviyesi farklıdır.
• Eğitim sistemimizdeki sınav sistemlerinde matematik derslerinin önemi ve katsayısı git gide artmaktadır.
• Sınıf mevcutlarımız kalabalık durumdadır.
• Öğrenciler kısa zamanda matematik dersine ait birçok kazanıma sahip olmak zorundadırlar.
• Matematik özel dersi sadece kazanımlar konusunda kendisini eksik hisseden öğrenciler için değil, kendisine hız kazandırmak rakiplerine fark atmak isteyen öğrencilerinde başvuracağı bir yoldur.

Bu nedenlerle matematik özel dersi imkânları ölçüsünde her öğrenci için kaçınılmaz bir fırsat oluşturur.

Matematik Özel Ders Nedir?

Matematik biçimlerin, sayıların ve niceliklerin yapılarını, özelliklerini, aralarındaki ilişkileri tümdengelim yöntemi ve akıl yürütme yoluyla inceleyen ve aritmetik, geometri, cebir gibi alt dalları barındıran bilim alanıdır. Matematik dünya genelinde doğa bilimleri, mühendislik, bilişim ve finans gibi birçok alanın temel aracıdır. Uygulamalı matematik, matematiksel bilgi ve birikimin diğer alanlara uygulanmasıyla alakalıdır. Bu uygulamalar sayesinde istatistik ve oyun teorisi gibi tamamıyla yeni matematik disiplinleri ortaya çıkmıştır. Okullarda, aritmetik ile geometri bir arada Matematik dersinde öğretilmektedir.

LGS TEOG Matematik Konuları:
Çarpanlar ve Katlar
Üslü İfadeler
Kareköklü İfadeler
Veri Analizi
Basit Olayların Olma Olasılığı
Cebirsel İfadeler ve Özdeşlikler
Doğrusal Denklemler
Eşitsizlikler
Üçgenler
Eşlik ve Benzerlik
Dönüşüm Geometrisi
Geometrik Cisimler

YKS Tüm Matematik Konuları:
Sayılar
Sayı Basamakları
Bölme ve Bölünebilme
OBEB-OKEK
Rasyonel Sayılar
Basit Eşitsizlikler
Mutlak Değer
Üslü Sayılar
Köklü Sayılar
Çarpanlara Ayırma
Oran Orantı
Denklem Çözme
Problemler
Kümeler
Fonksiyonlar
Permütasyon
Kombinasyon
Binom
Olasılık
İstatistik
2. Dereceden Denklemler
Karmaşık Sayılar
Parabol
Polinomlar
Verilen Kursların Ayrıntıları

Matematik dersi, bir çok sınavda karşımıza çıkan bir derstir. İlköğretimden üniversiteye kadar, hatta işe girerken bile bir şekilde karşımıza matematik soruları çıkabiliyor. O kadar ki, yüksek lisans yapmaya karar verdiğimizde bile bölümümüz ne olursa olsun yine de matematik dersi ve soruları ile karşılarız. Hayatımızda büyük öneminin olduğu kaçınılamaz. Bu dersi kendinize eziyet etmeden ve en güzel şekilde anlamak için mantığını kavramak her zaman sizi daha ileri götürür. Ezber yaparak ancak bir noktaya kadar başarılı olabilirsiniz. Derslerimizin düşünme odaklı olması bize fayda katacaktır. Matematiği anlamaya başladığınız zaman eminim size de çözmesi zevk verecektir. Matematik adım adım merdiven misali zirveye taşır sizleri. En alt kademesinden tutun en üst kademesine kadar içerisinde incelikleri vardır. Bir konunun özünü anlamadan diğerini anlamaya çalışmak, onun üzerine koymaya çalışmak size yararlı olmayacaktır. Bu zülme artık dur! Deyin :) neden siz de matematikten keyif almayasınız ki... Bu dersi eğlenceli ve anlaşılır bir hale getirelim :)