Ankara Çankaya Yağız Danacı

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Yağız Danacı

çankaya, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Gitar Özel Ders , Ukulele (Küçük Gitar) Kursu , Gitar Kursu , Akustik Gitar Kursu , Elektro Gitar Kursu , Bas Gitar Kursu , Flamenko Gitar Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Yağız Danacı, ANKARA ÇANKAYA ve civarında hizmet vermekte olup 29.11.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2695 kurs/özel ders verenden 636 . sıradadır. Başta Akustik Gitar olmak üzere 7 farklı kurs/özel ders vermektedir. Yağız Danacı, 19 gelen talepten 5 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Hacettepe Üniversitesinde mühendislik okumaktayım. 12 senedir elektro ağırlıklı olmak üzere gitar çalıyorum. Öğrenci harçlığımı çıkarmak için ders vermeye başlamıştım fakat sonradan öğrencilerim de benden memnun kalınca gitar derslerimi severek vermeye başladım. Rock, blues, pop tarzda müziklerde gitar eğitimi verebilirim.


Gitar Özel Ders Nedir?

Birebir gitar eğitimi verilir.

Gitar Enstrümanı Hakkında:
Gitar, parmakla veya pena ile çalınan, esasen sekiz şekline benzeyen, yan kısımları oval, sap üzerinde ses perdeleri olan, telli bir çalgı türüdür.
Gitar kursu almak isteyenler, müzik ile bugüne kadar ilgisi olsun olmasın başarı sağlayabilirler. Gitar çalmanın herhangi bir yaşı yoktur. Kimisi çocukken gitar kursu alabilirken, kimisi ise emeklilikten sonra bile gitar kursu alabilir. Bu konuda kurslarda yaş sınırı yoktur. Gitar kursları kişiye özel verilmelidir. Toplu halde alınan kurslar da vardır. Daha iyi verim alınabilmesi için bire bir ders alınması önemlidir. Gitar dersi almak isteyen kişiler ister toplu derslere girebilir ister bire bir olan derslere girebilir.

Ukulele (Küçük Gitar) Nedir?

Ukulele genellikle dört telli bir enstrümandır.
Çoğunlukla uke olarak kısaltılır.
Tellerinin akortu G, C, E, A veya A, D, F#, B şeklindedir.
Normal bir ukulele naylon veya kiriş telli olabilir.
Ukuleler kendi aralarında dört boyuta ayrılırlar, bunlar: soprano,konsert, tenor ve baritondur.
Ukulele Hawaii dili'nde zıplayan pire anlamına gelmektedir.
Ukulele 19. yüzyılda Hawaii'de geliştirilmiştir.
Hawaii yerli halkının bu aleti geliştirirken Portekizlerin adaya getirdikleri cavaquinho adlı aletten esinlendikleri düşünülüyor.
Ayrıca ukulele Hawaii dışındada birçok ülkede popülerdir. Örn; Yeni Zelanda, Tayland.