Ankara Etimesgut Gülperi Sonuç

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Gülperi Sonuç

etİmesgut, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Edebiyat Özel Ders , Türkçe Özel Ders , Lise Edebiyat Özel Ders , Ortaokul Türkçe Özel Ders , İlkokul Türkçe Özel Ders , TYT Türkçe Kursu , AYT Türk Dili ve Edebiyatı Kursu , Edebiyat Kursu , Türkçe Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Gülperi Sonuç, ANKARA ETİMESGUT ve civarında hizmet vermekte olup 16.11.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2972 kurs/özel ders verenden 573 . sıradadır. Başta Türkçe olmak üzere 9 farklı kurs/özel ders vermektedir. Gülperi Sonuç, 11 gelen talepten 7 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Çukurova Üniversitesi mezunuyum. Hacettepe Üniversitesi'nde Türk Dili alanında, Gazi Üniversitesi'nde ise İnsan kaynakları yönetimi alanında yüksek lisans yapmaktayım.
Öncelikle devlet okulunda 5-6-7-8. sınıf öğrencilere Türkçe dersi verdim.
Özel sektörde sırasıyla lise grubu ve mezun gruba Türk Dİli ve Edebiyatı , ilköğretim grubuna Türkçe dersleri verdim. Ayrıca kurum yöneticiliği yaptım.
Mezunlara Türk Dİli ve Edebiyatı özel dersi verdim. Türkçe özel ders verdiğim ilköğretim öğrencilerim mevcut.
Derslerimi evimde vermeyi tercih ederim. Evli ve bir çocuk annesiyim.

Fotoğraflar

Edebiyat Özel Ders Nedir?

Edebiyat duygu, düşünce, olay ve hayallerin, insanlarda estetik duygular uyandıracak bir şekilde, dil kullanılarak, söz ve yazıyla anlatımını amaçlayan sanat dalıdır. Bu sanatın kurallarıyla ve ürünleriyle uğraşan bilim koluna da aynı zamanda Edebiyat diyebiliriz. Farklı bir tabirle edebiyat yani yazın; sanat yapma amacı ile oluşturulan yazıların bütünü olarak da düşünülmektedir. Yazılı olmayan ve halk arasında ağızdan ağıza dolaşan ve bu sayede yaşayan edebiyata sözlü edebiyat denilmektedir. Edebi eserler, uzunluk kısalık formlarına göre hikâye, roman, kısa öykü veya drama gibi farklı türlere ayrılır.

Türkçe Özel Ders Nedir?

Türkçe dersi aynı zamanda anadilimiz olan Türkçemizin inceliklerini, dil bilgisini, şairlerini, yazarlarını, önemli edebi parçalarını konu alan çok önemli bir derstir. Türkçe milli kültürümüzün en önemli ögelerinden birisi, yani Türkçemizdir. Türkçeyi bilmediğimiz ya da ana dilimizi öğrenmediğimiz takdirde çevremizdeki insanlarla iletişim kuramayız ve en önemlisi de kültürel miraslarımızı gelecek kuşaklara yeteri kadar ve anlaşılır bir şekilde bırakamayız. Bu da milli kültürümüzün gün geçtikçe tükenip yok olmasına neden olur, bu da başta kültürümüzün sonra ülkemizin yok olması demektir.