Ankara Etimesgut Mehmet Göktaş

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Mehmet Göktaş

etİmesgut, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise Tarih Özel Ders , Tarih Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Mehmet Göktaş, ANKARA ETİMESGUT ve civarında hizmet vermekte olup 24.06.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2803 kurs/özel ders verenden 857 . sıradadır. Başta Lise Tarih Özel Ders olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Mehmet Göktaş, 3 gelen talepten 1 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Merhaba. Ben Tarih öğretmeni Mehmet Göktaş. Şu anda aktif olarak öğretmenlik yapmaya devam ediyorum. TYT, AYT ve KPSS alanında çalışıyorum. KPSS alanında İhtiyaç Akademi kurumunda çalıştım şu anda ise Beyazkalem Akademi de çalışıyorum. TYT ve AYT alanında da aktif olarak çalışmaya devam ediyorum. Özel ders vereceğim öğrenci için sadece ders hocası olarak değil aynı zamanda sınav koçu olarak ilgileneceğim ve mutlak başarıya ulaşacağız.


Lise Tarih Özel Ders Nedir?

9-10-11. sınıflar ders takviyesi, 12. sınıf ve lise mezunlar için ygs sınavına yönelik tarih özel dersi verilir.

Tarih Nedir?

Tarih, geçmişteki insanın yaptıklarını, neden ve sonuç ilişkisi dahilinde, yer ve zaman göstererek, belgeler ışığında objektif olarak incelediği için bir bilim kabul edilir.
Tarihe detaylı olarak baktığımızda;
Tarih geçmişteki olaylara ait bilgilerin keşfi, toplanması, bir araya getirilmesi ve sunulması bilimidir. Tarihi bilgi, geçmişteki olaylara ilişkin tüm bilgilerin, olayların vuku bulduğu dönemin şartları göz önüne alınarak, mümkün olduğunca nesnel bir şekilde sunulması ile oluşur. Tarih, yaşanan olayların bir daha yaşanabilmesi gibi bir olasılık olmadığından diğer bilimler gibi deney ve gözleme dayanamaz.
Tarih kelimesinin Batı dillerindeki tüm karşılıkları Grekçe istoria, istorien sözcüğünden gelmektedir. (Latince: Historia, İtalyanca: Storia, Fransızca: Histoire, İngilizce: History, Almanca: Historie). İyonya lehçesinde bildirme, haber alma yoluyla bilgi edinmeanlamlarında kullanılan kelime, Attika lehçesinde görerek, tanık olarak bilme anlamlarının yanı sıra çok daha geniş bir anlam içeriğiyle fizik, coğrafya, astronomi, bitki ve hayvan bilgisi ve hatta giderek doğa bilgisini kapsayacak şekilde kullanılmıştır.
Verilen Kursların Ayrıntıları
TYT, AYT, LGS ve KPSS alanlarının hepsinde tecrübem var ve hala devam etmektedir. Yazılı her alan için özel ders vermekteyim. Sadece ders öğretmenş olarak değil aynı zamanda eğitim koçu olarak da destek vermekteyim.