Ankara Keçiören Ramazan Hoca

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Ramazan Hoca

keçİören, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise Biyoloji Özel Ders , Biyoloji Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Ramazan Hoca, ANKARA KEÇİÖREN ve civarında hizmet vermekte olup 26.06.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2973 kurs/özel ders verenden 701 . sıradadır. Başta Lise Biyoloji Özel Ders olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Ramazan Hoca, 3 gelen talepten 1 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Ben 15 yıllık öğretmenim. yıllarca dershane ve kolejlerde calıştım. Onlarca tıp öğrencim var. Alanımda çok iyiyimdir. Asla pişman olmazsınız. Ayrıca AYT ve  TYT denemeleri yazıyorum ve şuanda da bir Biyoloji Soru Bankası çalışmam sürmektedir. İşler  yayın evi yazarıyım...


Lise Biyoloji Özel Ders Nedir?

9-10-11. sınıflar ders takviyesi, 12. sınıf ve lise mezunlar için ygs sınavına yönelik biyoloji özel dersi verilir.

Biyoloji Nedir?

Latince Bios (canlı) ve logos (bilim) kelimelerinin birleşmesinden meydana gelen Biyoloji bugün en popüler bilim dalları arasında belkide ilk sırayı alır. Canlılık insan oğlunun her zaman ilgisini çeken bir husus olmuştur. Aristo’dan bu yana biyoloji alanında bir çok gelişmeler olmuştur. Ama 20. yüzyılda biyoloji alnında yapılan gelişmeler bunlardan binlerce kez daha fazladır. Özellikle elektron mikroskobunun keşfinden sonra canlılık mikro-aleme kayarak hücre ve içeriği incelenmiş, bir müddet sonra bu da yeterli olmayıp gen yapısına kadar inilmiştir. Üniversiteler de biyoloji bilimi geliştirilerek detaylar üzerinde durulmuştur. Bu daha çok moleküler alanda gerçekleşmiştir. Canlılar arası benzerlikten tutunda tedavisine kadar hemen hemen bütün biyolojik olaylarda artık gen yapıları incelenerek neticelere varılmaktadır.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Son müfredata  göre ders anlatımı yapıyorum.Öğrencimiz istediği her yerden istediği zaman soru sorabilir. Her soruya cevap verilir.
Biyolojiyi birebir özel ders olarak anlatıyorum. Biyolojiyi ders föyleri üzerinden anlatıyorum  ve ayrıca bir adet soru bankası çözdürüyorum. Haftalık ödev takibi yapıyorum. Asla pişman olmazsınız. Referansım onlarca TIP öğrencim..