Ankara Çankaya Berk Ceviz

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Berk Ceviz

çankaya, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Gitar Özel Ders , Piyano Özel Ders , Gitar Kursu , Piyano Kursu , Akustik Gitar Kursu , Elektro Gitar Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Berk Ceviz, ANKARA ÇANKAYA ve civarında hizmet vermekte olup 25.03.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2973 kurs/özel ders verenden 379 . sıradadır. Başta Gitar olmak üzere 6 farklı kurs/özel ders vermektedir. Berk Ceviz, 122 gelen talepten 5 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Müzik Eğitimi Alanında Doktora Yapıyorum.
13 Yıllık Ders Verme Tecrübem Var.
Çeşitli Müzik Kurslarında Çalıştım.
Müzik Öğretmeni Olarak Görev Yaptım.
Konservatuvarda Araştırma Görevlisi Olarak Çalıştım.
Sanat Atölyesi Sahibiyim.
Ana Çalgım Klasik Gitar.
Yetenek Sınavlarını Hazırlama Konusunda Tecrübem Var.
Emek'te Sahibi Olduğum Bir Sanat Atölyem Var.
Dersleri Sanat Atölyemde ve Öğrencinin Evinde Verebiliyorum.
Yabancılar İçin Dersleri İngilizce Verebiliyorum.
Konservatuvarlara, Güzel Sanatlar Fakültelerine ve Müzik Eğitimi ABD'larına Hazırlık, Armoni, Solfej-Dikte, Piyano ve Org,
Klasik Gitar, Pop Gitar ve Elektro Gitar dersleri veriyorum.


Gitar Özel Ders Nedir?

Birebir gitar eğitimi verilir.

Gitar Enstrümanı Hakkında:
Gitar, parmakla veya pena ile çalınan, esasen sekiz şekline benzeyen, yan kısımları oval, sap üzerinde ses perdeleri olan, telli bir çalgı türüdür.
Gitar kursu almak isteyenler, müzik ile bugüne kadar ilgisi olsun olmasın başarı sağlayabilirler. Gitar çalmanın herhangi bir yaşı yoktur. Kimisi çocukken gitar kursu alabilirken, kimisi ise emeklilikten sonra bile gitar kursu alabilir. Bu konuda kurslarda yaş sınırı yoktur. Gitar kursları kişiye özel verilmelidir. Toplu halde alınan kurslar da vardır. Daha iyi verim alınabilmesi için bire bir ders alınması önemlidir. Gitar dersi almak isteyen kişiler ister toplu derslere girebilir ister bire bir olan derslere girebilir.

Piyano Özel Ders Nedir?

Birebir piyano eğitimi verilir.

Piyano, klavyeli, telli bir araçtır. Hem melodinin, hem de armoninin çalınmasını sağladığı için müzik aletlerinin en zenginlerinden sayılır. Uzun bir gelişme devresinden bugünkü haline ulaşan piyano, Ortaçağ'da org aletine klavye uygulanmasıyla doğmuştur denilebilir. 13. yüzyıldaki «dülsimer» adlı araca da 14. yüzyılda klavye uygulaması ile «klavisiteryum» elde edilmiştir. Daha sonra buna da madeni teller yerleştirildi ve ilkel bir klavsen ortaya çıktı.
Bu alet daha sonra İtalya ve Almanya'da daha da geliştirildi. 1745'ten sonra ilk defa sesi yumuşatan pedal uygulandı. Altı oktavlı ilk piyano ise 1794'te John Broadwood tarafından yapıldı. 1796'da da Erard ilk kuyruklu piyanoyu geliştirdi. Piyanoda tabii sesleri veren tuşlar fildişi kaplıdır. Bunların arasında daha kısa abanoz tuşlar vardır. Telleri çelikten veya pirinçtendir. Piyano gerçek değerini Beethoven'in sonatlarıyla bulmuştur. Liszt, Rubinstein, Paderewski ve Rahmaninof da ona gereken değeri kazandırmışlardır.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Birebir Klasik Gitar Derslerinde Çok Sesli Klasik Gitar Literatüründen Eser ve Etütlere Yer Verilmektedir. Bunun Yanı Sıra Öğrencinin İlgi ve İsteğine Bağlı Olarak Akor Eşlikli ve Solo Popüler Şarkı Çalışmaları da Yapılmaktadır.
Çocuklara Yönelik Piyano Dersleri, Nota ve Temel Müzik Teorisi Bilgileri İle Verilmektedir.
Çocuklara Yönelik Piyano Dersleri, Nota ve Temel Müzik Teorisi Bilgileri İle Verilmektedir.