Ankara Merkez Merve Topal

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Merve Topal

merkez, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise Tarih Özel Ders , Tarih Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Merve Topal, ANKARA MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 30.03.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2449 kurs/özel ders verenden 779 . sıradadır. Başta Lise Tarih Özel Ders olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Merve Topal, 2 gelen talepten 1 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Gazi Üniversitesi Tarih bölümü mezunuyum. Açı Liselerinde tarih öğretmenliği yapıyorum.Lise , ortaokul ve genel kültür tarih için özel ders verebilirim. Dersleri ortak bir alanda karar verip yaparız. Teşekkürler


Lise Tarih Özel Ders Nedir?

9-10-11. sınıflar ders takviyesi, 12. sınıf ve lise mezunlar için ygs sınavına yönelik tarih özel dersi verilir.

Tarih Nedir?

Tarih, geçmişteki insanın yaptıklarını, neden ve sonuç ilişkisi dahilinde, yer ve zaman göstererek, belgeler ışığında objektif olarak incelediği için bir bilim kabul edilir.
Tarihe detaylı olarak baktığımızda;
Tarih geçmişteki olaylara ait bilgilerin keşfi, toplanması, bir araya getirilmesi ve sunulması bilimidir. Tarihi bilgi, geçmişteki olaylara ilişkin tüm bilgilerin, olayların vuku bulduğu dönemin şartları göz önüne alınarak, mümkün olduğunca nesnel bir şekilde sunulması ile oluşur. Tarih, yaşanan olayların bir daha yaşanabilmesi gibi bir olasılık olmadığından diğer bilimler gibi deney ve gözleme dayanamaz.
Tarih kelimesinin Batı dillerindeki tüm karşılıkları Grekçe istoria, istorien sözcüğünden gelmektedir. (Latince: Historia, İtalyanca: Storia, Fransızca: Histoire, İngilizce: History, Almanca: Historie). İyonya lehçesinde bildirme, haber alma yoluyla bilgi edinmeanlamlarında kullanılan kelime, Attika lehçesinde görerek, tanık olarak bilme anlamlarının yanı sıra çok daha geniş bir anlam içeriğiyle fizik, coğrafya, astronomi, bitki ve hayvan bilgisi ve hatta giderek doğa bilgisini kapsayacak şekilde kullanılmıştır.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Sınıf bazında yada üniversite sınavına yönelik tarih konu çalışması , test ve ödevlerle destekleme
Ortaokul , lise veya kpss için tarih konu anlatımı ve ödev ile testlerin takibi. Soru çözümü