Ankara Merkez Mustafa Beyazit

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Mustafa Beyazit

merkez, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Ortaokul Türkçe Özel Ders , İlkokul Türkçe Özel Ders , Türkçe (Yabancılar İçin Türkçe) Kursu , Türkçe Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Mustafa Beyazit, ANKARA MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 14.05.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2923 kurs/özel ders verenden 1259 . sıradadır. Başta Türkçe (Yabancılar İçin Türkçe) olmak üzere 4 farklı kurs/özel ders vermektedir. Mustafa Beyazit, 18 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Merhaba.

Mesleki Bilgi:

1- 6 yıllık Türkçe öğretmeniyim. 6 yıldır Ankara'da özel okulda çalışıyorum.

2- Şu anda Çukurambar'da köklü bir kolejde çalışıyorum. 7 ve 8. sınıflarda Türkçe dersine, 11. sınıf Dil ve Anlatım dersine ve 12 sınıf TYT derslerine giriyorum. 11.
sınıf öğrencilerine eğitim koçluğu yapıyorum. 3 yıldır da özel ders veriyorum.

3- Şu anki 8. sınıf öğrencileri ile kalan sürede öğrencinin seviyesine, durumuna uygun yöntemle takviye çalışması yapabiliriz.

4- 8. sınıfa geçecek öğrencilerle de sınava yönelik çalışmaya şimdiden veya yaz döneminde başlayabiliriz.

5-  5, 6 ve 7. sınıf öğrencileri ile de okula takviye çalışmaları yapabiliriz.

ÇALIŞMA PROGRAMI:

1- Haftalık en az iki saatlik çalışma.

2- Öğrenciyi motive etme ve verimli çalışmaya yönlendirme çalışmaları yapılır . Ders başlangıcında öğrenciye haftalık çalışma programı hazırlanır, soru çözüm hedefi verilir ve haftalık olarak bunlar takip edilir. Veliyle değerlendirmesi yapılır. ( Eğitim koçluğu )

3- Öğrenciye ders başlangıcında yapılacak sınavla başlangıç seviyesi ölçülür. Aylık yapılacak olan branş denemeleri ile de gelişimi takip edilir. Veliyle sonuçlar paylaşılarak değerlendirme yapılır.  

4- Bir yılda düzenli takiple en az 4 kaynak bitirilir.

5- Haftalık ödevlerde ders başlangıcından itibaren işlenen tüm konulardan her hafta ödev verilir. Bu şekilde öğrencinin konuyu unutmaması, öğrendiklerini pekiştirmesi sağlanır.

6- Öğrencinin kitap okuması da takip edilir. Kitap tavsiyelerinde bulunulur.

7- Çok çalışmak, çok soru çözmek değil doğru ve verimli çalışmak önemlidir. Öğrencimizin de sorumluluklarını yerine getirmesiyle bunu sağlayıp başarıyı beraber yakalayabiliriz.