Ankara Merkez Şara Şara

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Şara Şara

merkez, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise Biyoloji Özel Ders , Biyoloji Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Şara Şara, ANKARA MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 03.06.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2923 kurs/özel ders verenden 1680 . sıradadır. Başta Lise Biyoloji Özel Ders olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Şara Şara, 2 gelen talepten 1 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
17 yıldır dershaneler de çalışıyorum.Ankara da bir çok kurumda çalıştım.Biyoloji dersinin çok önemli olduğunu ve kesinlikle ezber dersi olmadığını düşünen bir öğretmenim.Basarinin ilk koşulunun öğrenci ve öğretmen arasında sağlıklı bir diyolog olduğunu düşünüyorum.Basarinin  öncelikle inanmak ve sabırlı olmak ile olabileceğini , bunun bir süreç olduğunun farkında olmak gerektiğini biliyorum.


Lise Biyoloji Özel Ders Nedir?

9-10-11. sınıflar ders takviyesi, 12. sınıf ve lise mezunlar için ygs sınavına yönelik biyoloji özel dersi verilir.

Biyoloji Nedir?

Latince Bios (canlı) ve logos (bilim) kelimelerinin birleşmesinden meydana gelen Biyoloji bugün en popüler bilim dalları arasında belkide ilk sırayı alır. Canlılık insan oğlunun her zaman ilgisini çeken bir husus olmuştur. Aristo’dan bu yana biyoloji alanında bir çok gelişmeler olmuştur. Ama 20. yüzyılda biyoloji alnında yapılan gelişmeler bunlardan binlerce kez daha fazladır. Özellikle elektron mikroskobunun keşfinden sonra canlılık mikro-aleme kayarak hücre ve içeriği incelenmiş, bir müddet sonra bu da yeterli olmayıp gen yapısına kadar inilmiştir. Üniversiteler de biyoloji bilimi geliştirilerek detaylar üzerinde durulmuştur. Bu daha çok moleküler alanda gerçekleşmiştir. Canlılar arası benzerlikten tutunda tedavisine kadar hemen hemen bütün biyolojik olaylarda artık gen yapıları incelenerek neticelere varılmaktadır.
Verilen Kursların Ayrıntıları