Ankara Çankaya Seda Sel

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Seda Sel

çankaya, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise Matematik Özel Ders , Lise Fizik Özel Ders

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Seda Sel, ANKARA ÇANKAYA ve civarında hizmet vermekte olup 02.10.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2820 kurs/özel ders verenden 925 . sıradadır. Başta Lise Fizik Özel Ders olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Seda Sel, 28 gelen talepten 1 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Üniversite birinci sınıftan beri ortaokul ve lise öğrencilerine MATEMATİK ve FİZİK dersi vermekteyim.Bunun dısında kpss ye memurluk sınavlarına hazırlık dersleride veriyorum.Yuksek lisans öğrencisi oldugum için ve uzun zamandır ders verdigim için karsımdakini anlayıp onun seviyesine inip beraber çabalayıp elimdenin gelenin en iyisini yapmaya çalısıyorum.İyi bir sonuç için istekli olunmalı çabalamalı,erkenden çalısılmaya baslamalı bunun için ne zaman isterseniz bana mail adresimden,numaramdan ulasabilirsiniz.


Lise Matematik Özel Ders Nedir?

Özel ders; öğrencinin bir derste veya konuda sınıf ortamında gerekli başarıyı veya performansı gösterememesi durumunda yapılan bire bir takviye dersleridir.

Günümüz eğitim sisteminde matematik derslerinin önemi katlanarak artmaktadır. Tüm öğrencilerin hayal ettikleri noktalara ulaşmalarındaki en önemli basamak matematik derslerindeki başarılarına bağlı durumdadır.

Sınıf ortamında anlatılması için hazırlanan matematik ders planları sınıf genelindeki tüm öğrencilere uygun olması düşünülerek hazırlanmaktadır. Hâlbuki her bireyin sayısal zekası aynı seviyede olmamakla beraber matematik öğrenme düzeyi de farklılık göstermektedir. Bu dikkate alındığında hazırlanan bir matematik dersi planının bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre gereğinden basit, bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre de  ise ağır geldiği olgusu ortaya çıkmaktadır.

Bazı öğrencilerde matematik özel dersinde alacağı belki basit bir ön bilgi, konunun kolaylıkla öğrenilmesini sağlamaktadır. İşte tam bu noktada öğrencilerin matematik özel dersine ihtiyacı olduğunu vurgulayabiliriz.

Sonuç olarak kısaca özetlersek;

• Her bireyin öğrenme hızı ve seviyesi farklıdır.
• Eğitim sistemimizdeki sınav sistemlerinde matematik derslerinin önemi ve katsayısı git gide artmaktadır.
• Sınıf mevcutlarımız kalabalık durumdadır.
• Öğrenciler kısa zamanda matematik dersine ait birçok kazanıma sahip olmak zorundadırlar.
• Matematik özel dersi sadece kazanımlar konusunda kendisini eksik hisseden öğrenciler için değil, kendisine hız kazandırmak rakiplerine fark atmak isteyen öğrencilerinde başvuracağı bir yoldur.

Bu nedenlerle matematik özel dersi imkânları ölçüsünde her öğrenci için kaçınılmaz bir fırsat oluşturur.

Lise Fizik Özel Ders Nedir?

9-10-11. sınıflar ders takviyesi, 12. sınıf ve lise mezunlar için ygs sınavına yönelik fizik özel dersi verilir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Yaklasık 4 seneden beri fizik ve matematik dersi veriyorum.Öğrenciyi anlayıp ona ulasmaya çalısıp konsantre durumunu görup daha sonra onun anlayabilcegi yöntemi belirleyip dersi o yönde işliyorum.
Yaklasık 4 seneden beri fizik ve matematik dersi veriyorum.Öğrenciyi anlayıp ona ulasmaya çalısıp konsantre durumunu görup daha sonra onun anlayabilcegi yöntemi belirleyip dersi o yönde işliyorum.