Ankara Sincan Mehmet Urun

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Mehmet Urun

sİncan, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise Geometri Özel Ders , Geometri Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Mehmet Urun, ANKARA SİNCAN ve civarında hizmet vermekte olup 18.04.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2972 kurs/özel ders verenden 1251 . sıradadır. Başta Lise Geometri Özel Ders olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Mehmet Urun, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
ODTÜ elektrik elektronik öğrencisiyim dereceyle girdim okula saatlik 35 liradan anlatabilirim.Önceden ders verdiğim ve şu an ders verdiğim öğrencim var(yani deneyime sahibim).Yazında ankaradayım benim için zaman fark etmez.
Tel:05459327973 (arasanız daha ayrıntılı konuşabiliriz)
Mehmet ali ürün


Lise Geometri Özel Ders Nedir?

9-10-11. sınıflar ders takviyesi, 12. sınıf ve lise mezunlar için ygs sınavına yönelik geometri özel dersi verilir.

Geometri nedir?
Uzayı ve uzayda tasarlanabilen şekilleri ve cisimleri inceleyen matematik dalıdır. Yunanca bir kelime olan geometri, kelime manası olarak yerin ölçülmesi demektir. Geometri çok eski çağlardan beri vardı. Ancak geometri ismi, bu bilimin ilk sistematik hale gelmeye başladığı eski Yunanlılarda verilmiş olup, aksiyomatik bir ilim haline gelmesine rağmen, halen kullanılmaktadır.

Her bilim dalında olduğu gibi geometrinin de üzerine kurulu bulunduğu bir temeli mevcuttur. Bu temel üzerinde kendi ifade birimleri ile, meseleleri (problemleri) açıklığa kavuşturmaya çalışır. Bu temeller aksiyom, postülat, tanım (tarif), teorem ve geometrik yer isimlerini alır. Bunlardan aksiyom, ispata ihtiyaç duyulmadan, kabul edilen önermelerdir.


Geometri Nedir?

Uzayı ve uzayda tasarlanabilen şekilleri ve cisimleri inceleyen matematik dalıdır.

Yunanca bir kelime olan geometri kelime manası olarak yerin ölçülmesi demektir. Geometri çok eski çağlardan beri vardı. Ancak geometri ismi bu bilimin ilk sistematik hale gelmeye başladığı eski Yunanlılarda verilmiş olup aksiyomatik bir ilim haline gelmesine rağmen halen kullanılmaktadır.

Her bilim dalında olduğu gibi geometrinin de üzerine kurulu bulunduğu bir temeli mevcuttur. Bu temel üzerinde kendi ifade birimleri ile meseleleri (problemleri) açıklığa kavuşturmaya çalışır. Bu temeller aksiyom postülat tanım (tarif) teorem ve geometrik yer isimlerini alır. Bunlardan aksiyom ispata ihtiyaç duyulmadan kabul edilen önermelerdir
Verilen Kursların Ayrıntıları