Ankara Yenimahalle Su Uğurlu

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Su Uğurlu

yenİmahalle, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Piyano Özel Ders , Piyano Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Su Uğurlu, ANKARA YENİMAHALLE ve civarında hizmet vermekte olup 11.07.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2695 kurs/özel ders verenden 214 . sıradadır. Başta Piyano Özel Ders olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Su Uğurlu, 24 gelen talepten 11 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
İletişim: 0546 287 80 06

6 Yılın ilk 4 yılı Ankara'da çeşitli müzik kurslarında, son 2 yılı kendi evimde olmak üzere 4-55 yaş arası bir sürü öğrenci ile çalışma fırsatım oldu. Dolayısıyla küçük çocuklar da dahil olmak üzere derslerimde tecrübeliyim. Derslerimde hedefim her zaman önce müziği sevdirmek, disiplinli çalışmayı eğlenceli hale getirmek ve her insanın hobi bile olsa çaldığı enstrümanda ilerleyebileceğini göstermek olmuştur.


Piyano Özel Ders Nedir?

Birebir piyano eğitimi verilir.

Piyano, klavyeli, telli bir araçtır. Hem melodinin, hem de armoninin çalınmasını sağladığı için müzik aletlerinin en zenginlerinden sayılır. Uzun bir gelişme devresinden bugünkü haline ulaşan piyano, Ortaçağ'da org aletine klavye uygulanmasıyla doğmuştur denilebilir. 13. yüzyıldaki «dülsimer» adlı araca da 14. yüzyılda klavye uygulaması ile «klavisiteryum» elde edilmiştir. Daha sonra buna da madeni teller yerleştirildi ve ilkel bir klavsen ortaya çıktı.
Bu alet daha sonra İtalya ve Almanya'da daha da geliştirildi. 1745'ten sonra ilk defa sesi yumuşatan pedal uygulandı. Altı oktavlı ilk piyano ise 1794'te John Broadwood tarafından yapıldı. 1796'da da Erard ilk kuyruklu piyanoyu geliştirdi. Piyanoda tabii sesleri veren tuşlar fildişi kaplıdır. Bunların arasında daha kısa abanoz tuşlar vardır. Telleri çelikten veya pirinçtendir. Piyano gerçek değerini Beethoven'in sonatlarıyla bulmuştur. Liszt, Rubinstein, Paderewski ve Rahmaninof da ona gereken değeri kazandırmışlardır.

Piyano Nedir?

Piyano (veya nadir olarak kullanılan İtalyanca ismiyle Pianoforte), tuşlu bir çalgıdır. Piyanoda ses, teller vasıtasıyla elde edilir. Piyanonun tuşlarına basıldığında içindeki tahta çekiç tellere vurarak sesi oluşturur. Tahta çekicin tellere vurmasından dolayı piyano vurmalı müzik aleti sanılır. Piyano klasik ve caz müzikte yaygın olarak kullanılır. Solo performanslar, ansambl, oda müziği, eşlik, bestecilik ve prova için oldukça uygun bir enstrümandır. Piyano taşınabilir bir enstrüman olmamasına ve genelde pahalı olmasına rağmen çok yönlülüğü ve aynı anda birçok yerde bulunma özelliği ile dünyanın en yaygın olarak kullanılan enstrümanlarından biridir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Merhaba. Yaklaşık 6 yıldır özel ders vermekteyim. Daha önce birçok yaştan öğrencim oldu çocuklarla aram çok iyidir. Bu yıl 4 öğrencime Ankara'da çeşitli konservatuvarların piyano ve bestecilik bölümlerini kazandırdım dolayısıyla eğer öyle bir fikriniz varsa ona yönelik de çalışabiliriz. Evimde ders veriyorum. Ücretim saat başıdır ve ders bitiminde alıyorum. Gün ve saat bilgisi için arayabilirsiniz. Hızlı ve sağlam bir ilerleme için birebir konservatuvar temelli bir eğitim sunuyorum. 0546 287 8006