Antalya Konyaaltı Halime Ayaz

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Halime Ayaz

konyaalti, ANTALYA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise Matematik Özel Ders , İlkokul Matematik Özel Ders , İlkokul Fen Bilimleri Özel Ders , LGS (TEOG) Kursu , YKS Kursu , Fen Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Halime Ayaz, ANTALYA KONYAALTI ve civarında hizmet vermekte olup 23.07.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANTALYA ilinde hizmet veren 836 kurs/özel ders verenden 76 . sıradadır. Başta Fen olmak üzere 6 farklı kurs/özel ders vermektedir. Halime Ayaz, 170 gelen talepten 25 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Fen bilgisi ve matematik dersleri vermekteyim. Daha önce birçok öğrencime bu konuda yardımcı oldum. Sizlere de en iyi şekilde yardımcı olmak isterim. Çalışma alanları ve ücretler öğrenciyle ve öğrencinin ders durumuna göre değerlendirilir. Dersler hafta içi akşam 18.00 dan sonra ve hafta sonu ortak belirlenen saatlerde yapılır. 😊

Fotoğraflar

Lise Matematik Özel Ders Nedir?

Özel ders; öğrencinin bir derste veya konuda sınıf ortamında gerekli başarıyı veya performansı gösterememesi durumunda yapılan bire bir takviye dersleridir.

Günümüz eğitim sisteminde matematik derslerinin önemi katlanarak artmaktadır. Tüm öğrencilerin hayal ettikleri noktalara ulaşmalarındaki en önemli basamak matematik derslerindeki başarılarına bağlı durumdadır.

Sınıf ortamında anlatılması için hazırlanan matematik ders planları sınıf genelindeki tüm öğrencilere uygun olması düşünülerek hazırlanmaktadır. Hâlbuki her bireyin sayısal zekası aynı seviyede olmamakla beraber matematik öğrenme düzeyi de farklılık göstermektedir. Bu dikkate alındığında hazırlanan bir matematik dersi planının bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre gereğinden basit, bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre de  ise ağır geldiği olgusu ortaya çıkmaktadır.

Bazı öğrencilerde matematik özel dersinde alacağı belki basit bir ön bilgi, konunun kolaylıkla öğrenilmesini sağlamaktadır. İşte tam bu noktada öğrencilerin matematik özel dersine ihtiyacı olduğunu vurgulayabiliriz.

Sonuç olarak kısaca özetlersek;

• Her bireyin öğrenme hızı ve seviyesi farklıdır.
• Eğitim sistemimizdeki sınav sistemlerinde matematik derslerinin önemi ve katsayısı git gide artmaktadır.
• Sınıf mevcutlarımız kalabalık durumdadır.
• Öğrenciler kısa zamanda matematik dersine ait birçok kazanıma sahip olmak zorundadırlar.
• Matematik özel dersi sadece kazanımlar konusunda kendisini eksik hisseden öğrenciler için değil, kendisine hız kazandırmak rakiplerine fark atmak isteyen öğrencilerinde başvuracağı bir yoldur.

Bu nedenlerle matematik özel dersi imkânları ölçüsünde her öğrenci için kaçınılmaz bir fırsat oluşturur.

İlkokul Matematik Özel Ders Nedir?

İlkokul 1-2-3-4. sınıflara yönelik matematik ders takviyesi verilir. Matematik yapısı itibariyle sadece dinleyerek öğrenilecek bir ders değildir. Matematikte herhangi bir konuyu öğrenmek için bol bol pratik yapmak gerekir. Dinleme, öğrenme, öğrendiklerini uygulama ve tekrar etme aşamaları tamamlanmadan Matematikte başarıya ulaşmak son derece zordur. Öğrenciler genelde sınıf ortamındaki derslerde yeterli pratik yapma imkanı bulamazlar ve konuyu öğrenemezler. Özel derste ise öğretmen konuyu anlattıktan sonra kalemi öğrenciye devreder ve soru çözümlerini öğrenci yapar. Kuşkusuz öğrendiklerini hemen uygulama fırsatı bulan öğrenci bu pekiştirmeyle daha iyi öğrenmiş olur. Verilen ödevlerle ise tekrar etme kısmı halledilerek öğrenilen bilgilerin kolay unutulmaması için en doğru öğrenme şekli yapılmış olur.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Sınavlara hazırlık ya da fen bilgisi ve matematik dersinde yardım arıyorsanız doğru yerdesiniz. İstediğiniz başarıya birebir derslerle kesin ulaşım..