Antalya Muratpaşa Cevat Pekbay

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Cevat Pekbay

muratpaşa, ANTALYA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Gitar Özel Ders , Piyano Özel Ders , Gitar Kursu , Piyano Kursu , Akustik Gitar Kursu , Elektro Gitar Kursu , Şan Kursu , Flamenko Gitar Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Cevat Pekbay, ANTALYA MURATPAŞA ve civarında hizmet vermekte olup 26.02.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANTALYA ilinde hizmet veren 836 kurs/özel ders verenden 53 . sıradadır. Başta Gitar olmak üzere 8 farklı kurs/özel ders vermektedir. Cevat Pekbay, 111 gelen talepten 8 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
2008 Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Piyano bölümü mezunuyum.Muzik öğretmenliği yapıyorum.Gitar,Piyano,Şan,müzik teorisi,Solfej dersi vermekteyim.Ayni zamanda sahne performansı gostermekteyim.Usak ,Denizli,Antalya da enstrüman dersi ve Güzel sanatlara öğrenci hazirlamaktayim.Calistigim öğrenciler üniversitelerin müzik bölümünde okuma hakkı kazandılar bazı ogrencilerim üniversite okurken müzik performansı gosterek kendilerine ek ücret sağlamakta

Fotoğraflar

Gitar Özel Ders Nedir?

Birebir gitar eğitimi verilir.

Gitar Enstrümanı Hakkında:
Gitar, parmakla veya pena ile çalınan, esasen sekiz şekline benzeyen, yan kısımları oval, sap üzerinde ses perdeleri olan, telli bir çalgı türüdür.
Gitar kursu almak isteyenler, müzik ile bugüne kadar ilgisi olsun olmasın başarı sağlayabilirler. Gitar çalmanın herhangi bir yaşı yoktur. Kimisi çocukken gitar kursu alabilirken, kimisi ise emeklilikten sonra bile gitar kursu alabilir. Bu konuda kurslarda yaş sınırı yoktur. Gitar kursları kişiye özel verilmelidir. Toplu halde alınan kurslar da vardır. Daha iyi verim alınabilmesi için bire bir ders alınması önemlidir. Gitar dersi almak isteyen kişiler ister toplu derslere girebilir ister bire bir olan derslere girebilir.

Piyano Özel Ders Nedir?

Birebir piyano eğitimi verilir.

Piyano, klavyeli, telli bir araçtır. Hem melodinin, hem de armoninin çalınmasını sağladığı için müzik aletlerinin en zenginlerinden sayılır. Uzun bir gelişme devresinden bugünkü haline ulaşan piyano, Ortaçağ'da org aletine klavye uygulanmasıyla doğmuştur denilebilir. 13. yüzyıldaki «dülsimer» adlı araca da 14. yüzyılda klavye uygulaması ile «klavisiteryum» elde edilmiştir. Daha sonra buna da madeni teller yerleştirildi ve ilkel bir klavsen ortaya çıktı.
Bu alet daha sonra İtalya ve Almanya'da daha da geliştirildi. 1745'ten sonra ilk defa sesi yumuşatan pedal uygulandı. Altı oktavlı ilk piyano ise 1794'te John Broadwood tarafından yapıldı. 1796'da da Erard ilk kuyruklu piyanoyu geliştirdi. Piyanoda tabii sesleri veren tuşlar fildişi kaplıdır. Bunların arasında daha kısa abanoz tuşlar vardır. Telleri çelikten veya pirinçtendir. Piyano gerçek değerini Beethoven'in sonatlarıyla bulmuştur. Liszt, Rubinstein, Paderewski ve Rahmaninof da ona gereken değeri kazandırmışlardır.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Saatlik ücreti 50tl
Saatlik ucreti 50tl
Klasik,akustik,elektro gitar dersi vermekteyim
Saatlik ücreti 50tl
Gitar derslerimizin saati 50 TL