Antalya Merkez Merve Çörü

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Merve Çörü

merkez, ANTALYA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Body/Art Kursu , Modern Dans Kursu , Çocuk Dans Kursu , Lise Matematik Özel Ders , Ortaokul Matematik Özel Ders , Ortaokul İngilizce Özel Ders , İlkokul Matematik Özel Ders , İlkokul İngilizce Özel Ders , Dans Özel Ders , Türkçe Özel Ders , Çocuklar İçin İngilizce Kursu , Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Merve Çörü, ANTALYA MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 28.02.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANTALYA ilinde hizmet veren 835 kurs/özel ders verenden 265 . sıradadır. Başta Matematik olmak üzere 12 farklı kurs/özel ders vermektedir. Merve Çörü, 35 gelen talepten 3 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Mühendisten öğrencinin sıkılmadan öğreneceği ders takviyeleri. Öğrenme garantili.


Body/Art Nedir?

Yves Klein’ın 1960- 61’de maviye boyadığı çıplak mankenleri tuval üzerinde hareket ettirerek gerçekleştirdiği “anthropom” isimli gösterileri ve `piero manzoni`’nin “yaşayan heykelleri” bir anlamda vücut sanatıyla ilişkilidir. oluşumlarda da görülen insan bedeninin sanat’ın bir unsuru olması durumu vücut sanatı ile birlikte devam etmiştir. 70’lerden sonra vücut sanatı performanslara dönüşmüştür. bu gibi hareket temelli sanatların ortak özelliklerinden bir tanesi disiplinler arasındaki sınırları ortadan kaldırmak olduğu için vücut sanatı da sonradan gelişecek bir çok akımın içerisinde varlığını sürdürmeye devam etmiştir. sanatin yaşam ile arasındaki sınırlarını sorgulayan performans denemelerinden bir tanesi, 1969’da gilbert proesch vegeorge passmore’un “şarkı söyleyen heykel” adlı performanslarıdır. bu performans sanatçı ve yapıtın bütünleşmesi bakımından aynı zamanda vücut sanatının da heykelle alakalı en bilindik örneklerindedir. (bkz: gilbert and george) piero manzoni ile birlikte görülen vücut ürünlerininde sanat eseri olarak kullanılması daha sonraları gelişecek olan abject sanat akımı ile de paralellik gösterir. yine 1990’larda ingiliz avan-garde sanatçısı marc quinn, de kendi donmuş kanından yaptığı büstü sergileyerek öne çıkmıştır.

Modern Dans Nedir?

18. ve 19. yüzyıllarda özellikle Almanya ve Amerika kökenli olarak ortaya çıkan modern dans, aslında birçok alt dans grubunu da barındırır. Bir konser dansı olması yanında, baleye de benzetilir. Tüm gelişim dönemleri boyunca koreografları ve dansçıları sosyoekonomik değişimlerden etkilenmişler ve dünya üzerindeki bu değişimleri danslarına da yansıtmışlardır. Modern dans bu yönüyle hayata dokunduğu ve hayatın içinden olduğu gibi, özellikle esneklik gerektirmesi, dans ile birlikte kullanılan egzersizleri ve temel vücut kondisyon çalışmaları ile, dans olmanın yanı sıra bir disiplin olarak da düşünülebilir.