Antalya Muratpaşa Ahmet Boz

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Ahmet Boz

muratpaşa, ANTALYA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise Geometri Özel Ders , Geometri Kursu , Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Ahmet Boz, ANTALYA MURATPAŞA ve civarında hizmet vermekte olup 10.08.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANTALYA ilinde hizmet veren 640 kurs/özel ders verenden 73 . sıradadır. Başta Matematik olmak üzere 3 farklı kurs/özel ders vermektedir. Ahmet Boz, 8 gelen talepten 7 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Sınavlara hazırlanmaya karar verdiyseniz her türlü MATEMATİK & GEOMETRİ sorularınız için dert ortağınız olup bu süreci stressiz ve verimli geçirmek için buradayım. Takıldığın sorular olursa 7/24 WhatsApp tan sorabilir cevabını alırsın..

Fotoğraflar

Lise Geometri Özel Ders Nedir?

9-10-11. sınıflar ders takviyesi, 12. sınıf ve lise mezunlar için ygs sınavına yönelik geometri özel dersi verilir.

Geometri nedir?
Uzayı ve uzayda tasarlanabilen şekilleri ve cisimleri inceleyen matematik dalıdır. Yunanca bir kelime olan geometri, kelime manası olarak yerin ölçülmesi demektir. Geometri çok eski çağlardan beri vardı. Ancak geometri ismi, bu bilimin ilk sistematik hale gelmeye başladığı eski Yunanlılarda verilmiş olup, aksiyomatik bir ilim haline gelmesine rağmen, halen kullanılmaktadır.

Her bilim dalında olduğu gibi geometrinin de üzerine kurulu bulunduğu bir temeli mevcuttur. Bu temel üzerinde kendi ifade birimleri ile, meseleleri (problemleri) açıklığa kavuşturmaya çalışır. Bu temeller aksiyom, postülat, tanım (tarif), teorem ve geometrik yer isimlerini alır. Bunlardan aksiyom, ispata ihtiyaç duyulmadan, kabul edilen önermelerdir.


Geometri Nedir?

Uzayı ve uzayda tasarlanabilen şekilleri ve cisimleri inceleyen matematik dalıdır.

Yunanca bir kelime olan geometri kelime manası olarak yerin ölçülmesi demektir. Geometri çok eski çağlardan beri vardı. Ancak geometri ismi bu bilimin ilk sistematik hale gelmeye başladığı eski Yunanlılarda verilmiş olup aksiyomatik bir ilim haline gelmesine rağmen halen kullanılmaktadır.

Her bilim dalında olduğu gibi geometrinin de üzerine kurulu bulunduğu bir temeli mevcuttur. Bu temel üzerinde kendi ifade birimleri ile meseleleri (problemleri) açıklığa kavuşturmaya çalışır. Bu temeller aksiyom postülat tanım (tarif) teorem ve geometrik yer isimlerini alır. Bunlardan aksiyom ispata ihtiyaç duyulmadan kabul edilen önermelerdir
Verilen Kursların Ayrıntıları
Seviyeniz ne olursa olsun sana da faydamız olur. Bizde herkese yetecek kadar BİLGİ var
Soruları tek çizgi ile bitiririm..
Seviyeniz ne olursa olsun çalışmalarımız 1e1 olduğu için asla konu kaçırma olmaz. Öğrenmeden konu geçilmez.Başarı odaklı bir çalışma istiyorsanız bizimle iletişime geçiniz...