Aydın Merkez Ali Mahsuni Seven

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Ali Mahsuni Seven

merkez, AYDIN
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Piyano Özel Ders , Piyano Kursu , Yan Flüt Kursu , Konservatuar Kursu , Şan Kursu , Bağlama Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Ali Mahsuni Seven, AYDIN MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 27.05.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. AYDIN ilinde hizmet veren 139 kurs/özel ders verenden 11 . sıradadır. Başta Bağlama olmak üzere 6 farklı kurs/özel ders vermektedir. Ali Mahsuni Seven, 6 gelen talepten 4 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Bağlama eğitimi
Solfej ve nota eğitimi
Şan (ses) eğitimi
Yan flüt eğitimi
Gitar eğitimi
Piyano eğitimi
Konservatuvara ve müzik öğretmenliğine hazırlık eğitimi
İşitme, akor bilgisi, aralık bilgisi

Fotoğraflar

Piyano Özel Ders Nedir?

Birebir piyano eğitimi verilir.

Piyano, klavyeli, telli bir araçtır. Hem melodinin, hem de armoninin çalınmasını sağladığı için müzik aletlerinin en zenginlerinden sayılır. Uzun bir gelişme devresinden bugünkü haline ulaşan piyano, Ortaçağ'da org aletine klavye uygulanmasıyla doğmuştur denilebilir. 13. yüzyıldaki «dülsimer» adlı araca da 14. yüzyılda klavye uygulaması ile «klavisiteryum» elde edilmiştir. Daha sonra buna da madeni teller yerleştirildi ve ilkel bir klavsen ortaya çıktı.
Bu alet daha sonra İtalya ve Almanya'da daha da geliştirildi. 1745'ten sonra ilk defa sesi yumuşatan pedal uygulandı. Altı oktavlı ilk piyano ise 1794'te John Broadwood tarafından yapıldı. 1796'da da Erard ilk kuyruklu piyanoyu geliştirdi. Piyanoda tabii sesleri veren tuşlar fildişi kaplıdır. Bunların arasında daha kısa abanoz tuşlar vardır. Telleri çelikten veya pirinçtendir. Piyano gerçek değerini Beethoven'in sonatlarıyla bulmuştur. Liszt, Rubinstein, Paderewski ve Rahmaninof da ona gereken değeri kazandırmışlardır.

Piyano Nedir?

Piyano (veya nadir olarak kullanılan İtalyanca ismiyle Pianoforte), tuşlu bir çalgıdır. Piyanoda ses, teller vasıtasıyla elde edilir. Piyanonun tuşlarına basıldığında içindeki tahta çekiç tellere vurarak sesi oluşturur. Tahta çekicin tellere vurmasından dolayı piyano vurmalı müzik aleti sanılır. Piyano klasik ve caz müzikte yaygın olarak kullanılır. Solo performanslar, ansambl, oda müziği, eşlik, bestecilik ve prova için oldukça uygun bir enstrümandır. Piyano taşınabilir bir enstrüman olmamasına ve genelde pahalı olmasına rağmen çok yönlülüğü ve aynı anda birçok yerde bulunma özelliği ile dünyanın en yaygın olarak kullanılan enstrümanlarından biridir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
piyano kursu
piyano kursu
notalı yan flüt eğitimi
konservatuvara ve güzel sanatlara hazırlık
ses eğitim kursu
kısa sap ve uzun sap bağlama eğitimi. egzersiz ve türkü çalışmaları