Bursa Nilüfer Ali Can Tekinay

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Ali Can TEKİNAY

nİlüfer, BURSA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Medeniyetler Tarihi Kursu , Lise Tarih Özel Ders , Tarih Özel Ders , Tarih Kursu , TYT Tarih Kursu , AYT Tarih Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Ali Can TEKİNAY, BURSA NİLÜFER ve civarında hizmet vermekte olup 18.11.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. BURSA ilinde hizmet veren 745 kurs/özel ders verenden 266 . sıradadır. Başta Tarih Özel Ders olmak üzere 6 farklı kurs/özel ders vermektedir. Ali Can TEKİNAY, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Küçüklükten beri ilgi duyduğum tarih ilmine mezun olduktan sonra da ara vermeden yüksek lisans eğitimi ile devam etmekteyim. Bazı ilmi araştırma dergilerinde akademik manada yazılar yazmaktayım. Tüm bunların yanında bilgi ve birimlerimi genç kuşaklara aktarma hevesi içerisinde olup onların tarih dersinden hiçbir sıkıntı yaşamamasını hedefliyorum.


Medeniyetler Tarihi Nedir?

Medeniyetler Tarihi dersi, Anadolu Coğrafyası ve çevresinde oluşan uygarlıklar ile modern Batı uygarlığı ve bu uygarlıkların birbirleriyle ilişkisi ve etkileşimi çerçevesinde işlenecektir. Medeniyet kavramı, Medeniyetler arasındaki farklılıklar ve benzerlikler ile medeniyetlerin gelişimi ele alınacaktır. Medeniyetler Tarihi disiplinine ilişkin temel kavramlar ve bu alana ilişkin teorik yaklaşımlar öğrenilecektir. Bu amaçla Ziraat Devrimi'nden, Endüstri Devrimi'ne kadar geçen süre boyunca Anadolu, Mezopotamya, Mısır, Yunan, Roma ve Batı Medeniyeti'ne dair temel olgular değerlendirilecek ve bu çerçevede Modern Uygarlığa ilişkin tartışmalara değinilecektir.
Öğrencilere; Medeniyet kavramının geçirdiği değişimler, bu alandaki tartışmalar, Medeniyetler tarihinin nasıl okunacağına ilişkin başlangıç düzeyinde bir yaklaşım verilecektir. Öğrencilerin tarihsel bilinç ve birikimini arttırmaya yardımcı olacak şekilde; Medeniyet ve İktisat ilişkisi kurularak toplumsal olgu, yapı, kurum, aktör ve süreçleri anlama, yorumlama ve çözümleme becerisi ile toplumsal sorunlara ilişkin eleştirel, çok yönlü ve çözümleyici yaklaşım geliştirilerek araştırma ve öneri sunma becerisi kazandırılması hedeflenmiştir.

Lise Tarih Özel Ders Nedir?

9-10-11. sınıflar ders takviyesi, 12. sınıf ve lise mezunlar için ygs sınavına yönelik tarih özel dersi verilir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Neden Özel Ders Veriyorum

Sahip olduğum geniş çaplı bilgi hazinesini ögrencilerle paylaşarak onlara tarih dersini sevdirmek amacı ile özel ders veriyorum.

Size Neler Kazandırabilirim

Klasik biçimde ders vermekten ziyade bitirmek üzere olduğum yüksek lisans eğitimim ile geliştirdigim bilimsel-akademik fikir yürütme anlayışını ve muhakeme, analiz, sentez kabiliyetimi öğrencilerime kazandıracağıma eminim.

Dersleri Nasıl İşlerim

Öğrencinin isteklerini dikkate alarak, fazla sıkmadan esprili bir biçimde ders işlerim.