Bursa Nilüfer Behiye Betül

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Behiye  Betül

nİlüfer, BURSA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Resim Kursu , Tekvando Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Behiye Betül, BURSA NİLÜFER ve civarında hizmet vermekte olup 10.10.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. BURSA ilinde hizmet veren 894 kurs/özel ders verenden 265 . sıradadır. Başta Resim olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Behiye Betül, 9 gelen talepten 5 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Çevre Mühendisliği yüksek lisans öğrencisiyim.
Resim ve tekvando(siyah kuşak 1.dan) ile ilgiliyim. Daha önce özel ders verdiğim alanlar bunlardır.
Ayrıca sayısal derslerde de yardımcı olabilirim.

Fotoğraflar

Resim Nedir?

Resim, herhangi bir yüzey üzerine çizgi ve renklerle yapılan, günümüzde kavramsal bir boyutta ele alınması açısından hemen her tür malzemenin kullanılabildiği bir anlatım tekniğidir. Resim yapma sanatıyla meşgül kişiler, ressam olarak adlandırılırlar.

Tekvando Nedir?

Taekwondo (okunuş: Tekvando): Taekwondo, McCune-Reischauer: T'aekwondo), çıplak el ve ayakla yapılan, Kore kökenli bir uzak doğu savunma sanatı ve sporudur. Yaklaşık 600'lü yıllarda ortaya çıkan ve birbirinden ayrı iki sistem olan "Ayak Sistemi" ile "Yumruk Metodu" zamanla bir araya getirilerek Taekwondo ortaya çıkmıştır. Taekwondo kelimesi, Korece Tae, Kwon ve Do kelimelerinin birleşiminden oluşmuştur. Tae, "tekme" veya "ayakla yapılan vuruş"; kwon, "yumruk" veya "elle yapılan vuruş"; do ise, "iyilik, doğruluk, fazilete giden yol" anlamına gelmektedir. Taekwondo'da tecrübe ve ustalığı belirtmek üzere, diğer pek çok uzak doğu kökenli savaş sanatında olduğu gibi elbisenin üzerine bağlanan kuşaklar kullanılır. Bu kuşaklar sırayla, beyaz, sarı, yeşil, mavi, kırmızı, siyah renklerdedir. Siyah kuşak en üst seviyedir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Birebir ders verilir.  Talebe göre grup şeklinde de yapılabilir. Detaylar için lütfen iletişime geçiniz.
Siyah kemer 1.dan tekvandocuyum. Daha önce bu alanda özel ders verdim.