Bursa Nilüfer Caner Yıldırım

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Caner  Yıldırım

nİlüfer, BURSA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Gitar Özel Ders , Piyano Özel Ders , Ukulele (Küçük Gitar) Kursu , Keman Kursu , Gitar Kursu , Piyano Kursu , Klarnet Kursu , Elektro Gitar Kursu , Bağlama Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Caner Yıldırım , BURSA NİLÜFER ve civarında hizmet vermekte olup 10.10.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. BURSA ilinde hizmet veren 793 kurs/özel ders verenden 100 . sıradadır. Başta Keman olmak üzere 9 farklı kurs/özel ders vermektedir. Caner Yıldırım , 38 gelen talepten 10 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ MÜZİK ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜNDEN MEZUNUM. BİRÇOK KONSER DENEYİMİM OLMUŞTUR. ŞUAN YÜKSEK LİSANSIMIN TEZ AŞAMASINDAYIM. KONSERVATUARDAN ÇALGI DERSLERİMDE ALDIM. ÇOK İLERİ SEVIYEYE KADAR ENSTRÜMAN VE MÜZİKLE İLGİLİ KONULARDA UZMANLAŞTIM. İSTEĞE GÖRE ENSTRÜMAN ÖĞRENİMİNDEN SONRA SEÇECEĞİNİZ MÜZİK TÜRÜNE GÖRE ÇALIŞABİLİRİZ. DENEYİMLİ ÖĞRETMENLERDEN ÖZEL ENSTRÜMAN DERSİ ÖĞRENCİYE UYGUN FİYATA PİYANO KEMAN BAĞLAMA GİTAR KLARNET DERSLERİMİZ MEVCUTTUR ig yildirmcaner dm ile de ulaşabilirsiniz


Gitar Özel Ders Nedir?

Birebir gitar eğitimi verilir.

Gitar Enstrümanı Hakkında:
Gitar, parmakla veya pena ile çalınan, esasen sekiz şekline benzeyen, yan kısımları oval, sap üzerinde ses perdeleri olan, telli bir çalgı türüdür.
Gitar kursu almak isteyenler, müzik ile bugüne kadar ilgisi olsun olmasın başarı sağlayabilirler. Gitar çalmanın herhangi bir yaşı yoktur. Kimisi çocukken gitar kursu alabilirken, kimisi ise emeklilikten sonra bile gitar kursu alabilir. Bu konuda kurslarda yaş sınırı yoktur. Gitar kursları kişiye özel verilmelidir. Toplu halde alınan kurslar da vardır. Daha iyi verim alınabilmesi için bire bir ders alınması önemlidir. Gitar dersi almak isteyen kişiler ister toplu derslere girebilir ister bire bir olan derslere girebilir.

Piyano Özel Ders Nedir?

Birebir piyano eğitimi verilir.

Piyano, klavyeli, telli bir araçtır. Hem melodinin, hem de armoninin çalınmasını sağladığı için müzik aletlerinin en zenginlerinden sayılır. Uzun bir gelişme devresinden bugünkü haline ulaşan piyano, Ortaçağ'da org aletine klavye uygulanmasıyla doğmuştur denilebilir. 13. yüzyıldaki «dülsimer» adlı araca da 14. yüzyılda klavye uygulaması ile «klavisiteryum» elde edilmiştir. Daha sonra buna da madeni teller yerleştirildi ve ilkel bir klavsen ortaya çıktı.
Bu alet daha sonra İtalya ve Almanya'da daha da geliştirildi. 1745'ten sonra ilk defa sesi yumuşatan pedal uygulandı. Altı oktavlı ilk piyano ise 1794'te John Broadwood tarafından yapıldı. 1796'da da Erard ilk kuyruklu piyanoyu geliştirdi. Piyanoda tabii sesleri veren tuşlar fildişi kaplıdır. Bunların arasında daha kısa abanoz tuşlar vardır. Telleri çelikten veya pirinçtendir. Piyano gerçek değerini Beethoven'in sonatlarıyla bulmuştur. Liszt, Rubinstein, Paderewski ve Rahmaninof da ona gereken değeri kazandırmışlardır.
Verilen Kursların Ayrıntıları
16 yıldır keman çalmaktayım. Müzik Öğretmenliğini bitirdim ve aynı alanda yüksek lisans yapmaktayım. Sıradanlaşmış parçaları çalmak istemiyor değişik repertuarla ve istediğiniz parçalarla birlikte hızlı ve etkili bir yöntemle öğrenmek istiyorsanız hemen başlayalım.
İleri seviyeye kadar birçok hareketli veya hüzünlü parçaların içerdiği geniş repertuarla sizinleyim hemen başlayalım. Eğer kaliteli bir eğitim istiyorsanız tabi.
Öncelikle alanında DENEYİMLİ müzik öğretmeni tarafından ders alacağınızı söylemek isterim. Bu sizin tekniğinizin doğru oturması ve sağlam bilgilerle geliştirmeniz açısından önemli bir konudur. Temelden nota eğitimi, mızrap vuruşları ile bağlamada ki nota yerleri gösterilerek başlanır. Biraz etüt çaldıktan ve parmaklarımız bağlamayı tanımaya başladıktan sonra parça çalmaya başlarız. Süsleme, çarpma ve vurma teknikleri gibii ileri seviye öğretilerle türkülerimizi güzelleştirerek  nasıl ve nerede yapacağınızı da öğrenerek ileri seviye eğitim almış olursunuz. Şimdiden iyi çalışmalar...