Bursa Nilüfer Esen Beste Güzel

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Esen Beste Güzel

nİlüfer, BURSA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise Tarih Özel Ders , Tarih Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Esen Beste Güzel, BURSA NİLÜFER ve civarında hizmet vermekte olup 15.05.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. BURSA ilinde hizmet veren 741 kurs/özel ders verenden 584 . sıradadır. Başta Lise Tarih Özel Ders olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Esen Beste Güzel, 1 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Uludağ Üniversitesi Tarih bölümü öğrencisiyim. 3. sınıfı bu yıl bitirdim ve önümüzdeki dönem son sınıfa başlayacağım. Tarih/Türkçe/Edebiyat alanlarında özel ders verebilirim.


Lise Tarih Özel Ders Nedir?

9-10-11. sınıflar ders takviyesi, 12. sınıf ve lise mezunlar için ygs sınavına yönelik tarih özel dersi verilir.

Tarih Nedir?

Tarih, geçmişteki insanın yaptıklarını, neden ve sonuç ilişkisi dahilinde, yer ve zaman göstererek, belgeler ışığında objektif olarak incelediği için bir bilim kabul edilir.
Tarihe detaylı olarak baktığımızda;
Tarih geçmişteki olaylara ait bilgilerin keşfi, toplanması, bir araya getirilmesi ve sunulması bilimidir. Tarihi bilgi, geçmişteki olaylara ilişkin tüm bilgilerin, olayların vuku bulduğu dönemin şartları göz önüne alınarak, mümkün olduğunca nesnel bir şekilde sunulması ile oluşur. Tarih, yaşanan olayların bir daha yaşanabilmesi gibi bir olasılık olmadığından diğer bilimler gibi deney ve gözleme dayanamaz.
Tarih kelimesinin Batı dillerindeki tüm karşılıkları Grekçe istoria, istorien sözcüğünden gelmektedir. (Latince: Historia, İtalyanca: Storia, Fransızca: Histoire, İngilizce: History, Almanca: Historie). İyonya lehçesinde bildirme, haber alma yoluyla bilgi edinmeanlamlarında kullanılan kelime, Attika lehçesinde görerek, tanık olarak bilme anlamlarının yanı sıra çok daha geniş bir anlam içeriğiyle fizik, coğrafya, astronomi, bitki ve hayvan bilgisi ve hatta giderek doğa bilgisini kapsayacak şekilde kullanılmıştır.
Verilen Kursların Ayrıntıları