Bursa Nilüfer Hakan Son.

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Hakan Son.

nİlüfer, BURSA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise Geometri Özel Ders , Geometri Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Hakan Son., BURSA NİLÜFER ve civarında hizmet vermekte olup 14.03.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. BURSA ilinde hizmet veren 897 kurs/özel ders verenden 231 . sıradadır. Başta Lise Geometri Özel Ders olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Hakan Son., 4 gelen talepten 3 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
16 yıllık dershane ve özel okul decrübesine sahibim sayısız Türkiye derecesi yapan öğrencilerim oldu sizde geometrinin keyifli dünyasıyla tanışmak ve farklı bakış açıları yakalamak istiyorsanız beraber çalışabiliriz.

Fotoğraflar

Lise Geometri Özel Ders Nedir?

9-10-11. sınıflar ders takviyesi, 12. sınıf ve lise mezunlar için ygs sınavına yönelik geometri özel dersi verilir.

Geometri nedir?
Uzayı ve uzayda tasarlanabilen şekilleri ve cisimleri inceleyen matematik dalıdır. Yunanca bir kelime olan geometri, kelime manası olarak yerin ölçülmesi demektir. Geometri çok eski çağlardan beri vardı. Ancak geometri ismi, bu bilimin ilk sistematik hale gelmeye başladığı eski Yunanlılarda verilmiş olup, aksiyomatik bir ilim haline gelmesine rağmen, halen kullanılmaktadır.

Her bilim dalında olduğu gibi geometrinin de üzerine kurulu bulunduğu bir temeli mevcuttur. Bu temel üzerinde kendi ifade birimleri ile, meseleleri (problemleri) açıklığa kavuşturmaya çalışır. Bu temeller aksiyom, postülat, tanım (tarif), teorem ve geometrik yer isimlerini alır. Bunlardan aksiyom, ispata ihtiyaç duyulmadan, kabul edilen önermelerdir.


Geometri Nedir?

Uzayı ve uzayda tasarlanabilen şekilleri ve cisimleri inceleyen matematik dalıdır.

Yunanca bir kelime olan geometri kelime manası olarak yerin ölçülmesi demektir. Geometri çok eski çağlardan beri vardı. Ancak geometri ismi bu bilimin ilk sistematik hale gelmeye başladığı eski Yunanlılarda verilmiş olup aksiyomatik bir ilim haline gelmesine rağmen halen kullanılmaktadır.

Her bilim dalında olduğu gibi geometrinin de üzerine kurulu bulunduğu bir temeli mevcuttur. Bu temel üzerinde kendi ifade birimleri ile meseleleri (problemleri) açıklığa kavuşturmaya çalışır. Bu temeller aksiyom postülat tanım (tarif) teorem ve geometrik yer isimlerini alır. Bunlardan aksiyom ispata ihtiyaç duyulmadan kabul edilen önermelerdir
Verilen Kursların Ayrıntıları